ua en ru

В окупованому Криму масово гинуть дельфіни: що відбувається

В окупованому Криму масово гинуть дельфіни: що відбувається Колаж РБК-Україна

Загиблих дельфінів виявили на узбережжі біля Євпаторії

В окупованому Криму, на узбережжі біля Євпаторії, виявили тіла 16 дельфінів. Ще кілька тіл були помічені біля Німецької Балки під Севастополем. Про це повідомили на сторінці організації Serene Sea в соціальній мережі Facebook.

Загиблих дельфінів знайшли співробітники Центру вивчення, порятунку і реабілітації морських ссавців "Безтурботне море". Вони дослідили 10 км берегової лінії біля Євпаторії і знайшли 16 тіл: 14 з них – це азовки і ще два – афаліни.

Всі дельфіни знаходилися на однаковій відстані від води і за рівнем розкладання фахівці визначили, що на сушу вони потрапили одночасно.

В окупованому Криму масово гинуть дельфіни: що відбувається

дельфіни Загинули в Євпаторії (facebook.com/sereneseadolphins)

При ретельному огляді на тілах дельфінів були виявлені сліди заплутування в зябрових сітках. У однієї тварини залишилися фрагменти сітки на хвості, у другої – був зрізаний хвостовий плавець. Різні фрагменти мереж були знайдені також на інших тілах дельфінів.

"Всі 16 тварин загинули через попадання в сітку на камбалу або осетрових, виходячи з характеру і тяжкості пов'язаних ушкоджень, ідентичного стану тіл, а також їх положення щодо урізу води та один одного", - сказано в повідомленні співробітників Центру.

Вони припускають, що трагедія з дельфінами сталася півтора тижні тому і найближчим часом очікується пік загибелі дельфінів. Смерть тварин пов'язана з тим, що браконьєри ставлять великі сітки на камбалу і осетрових. Також фахівці повідомили, що надходить інформація про виявлення тіл дельфінів і в інших районах окупованого Криму.

Масова загибель дельфінів в Євпаторії (facebook.com/sereneseadolphins)

В коментарях між користувачами розгорілася суперечка. Зокрема, фахівці з Одеси пояснили, що подібна загибель хоча б одного дельфіна вже викликала б резонанс у місті. Також користувачі відзначають, що раніше подібних трагедій в Криму не було.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що учені б'ють на сполох через те, що Кримський міст знищує акваторію Азовського моря.

А також розповідали про те, що Кримський міст став причиною НС в Чорному морі.