У країнах СНД і Балтії все менше людей обирають російську мову

У країнах СНД і Балтії все менше людей обирають російську мову
Фото: Все менше людей на пострадянському просторі говорять російською мовою (pixabay.com/mansuraliev)

Експерти вважають, що ситуація має політичні причини

Українська мова поступово втрачає популярність в країнах пострадянського простору. За останні 20 років така тенденція спостерігається саме щодо російської мови. Про це йдеться в матеріалі видання Financial Times, передає "Еспресо".

Найбільше людей відмовляються від російської мови в Казахстані. У 2016 році тільки 20% населення говорили на цій мові, хоча ще 15 років тому цей показник становив 33%.

altФото: Інфографіка падіння популярності російської мови в країнах СНД і Балтії (ft.com)

Також спад популярності російської мови спостерігається в Україні та країнах Балтії. Якщо в 1994 році російськомовних українців було 33%, в 2016 - 24%.

Експерти відзначають, що така тенденція пов'язана з політичною ситуацією. У той же час у Білорусі з 1994 року кількість російськомовних збільшилася на 20%.

Раніше стало відомо, скільки громадян України вважає українську мову рідною. Дослідження було проведено у всіх регіонах України, за винятком окупованих територій.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся