ru ua

Суд над Зайцевою: у справі з'явився новий поворот

Суд над Зайцевою: у справі з'явився новий поворот Фото: Олена Зайцева (Марієнко Андрій / УНІАН)

Суд над підозрюваною пройшов у середу, 13 грудня

Суд над Зайцевою, яку підозрюють у скоєнні смертельної ДТП у Харкові, дав справі новий поворот. Заява дівчини під час засідання може пом'якшити їй вирок. Про це заявила адвокат потерпілих Катерина Калюжна, передає "Медіапорт".

Під час суду 20-річна Олена Зайцева, яка 18 жовтня скоїла наїзд на натовп пішоходів, керуючи автомобілем Lexus, розкаялася у скоєному і визнала свою провину. Адвокат Катерина Калюжна вважає, що це визнання є пом'якшувальною обставиною.

"А це в свою чергу буде впливати на кількість років, призначених їй судом. Не виключаю, що буде ще і компенсація шкоди, не благодійність, яка ні до чого не зобов'язує, а добровільне відшкодування шкоди, часткове або повністю — це друге пом'якшувальну обставину. Вже перший крок назустріч до цього зроблено, оскільки підставою для добровільного відшкодування є "щире каяття", — пояснила вона.

Адвокат зазначила, що після відбуття половини строку засуджена може розраховувати на умовно-дострокове звільнення.

"Все той час, який вона зараз під вартою з моменту затримання, вже йде термін в рахунок відбування покарання, яке неминуче настане. Вважайте, що вона вже відсиділа майже два місяці", — сказала адвокат.

Втім прес-секретар прокуратури Харківської області Віта Дубовик запевнила, що мова Олени Зайцевої на суді не вплине на хід справи.

До речі, другого підозрюваного в харківському ДТП стало погано в суді.

Геннадій і його адвокати звернулися в швидку допомогу.

"Підозра на серцевий напад. Дронов сказав, що за період перебування в СІЗО він схуд і його здоров'я сильно погіршилося", - пише видання.