Уляна Супрун розповіла правду про мікрохвильові печі
Уляна Супрун, яка повідомила про небезпеку білка, розповіла про те, що навколо приготування їжі в мікрохвильових печах існує безліч міфів про шкоду випромінювання радіації і викликанні раку. Про це в. о. міністра охорони здоров'я України написала на своїй сторінці у Facebook.
Супрун розповіла, що тепловий вплив руйнує багато корисних речовин. Найбільше теплочутливі - це водорозчинні вітаміни, які містяться в овочах: фолієва кислота, вітаміни В і С.
В одному дослідженні провели вимірювання кількості зруйнованого вітаміну С під час різного впливу тепла.
Найбільш ефективним методом для збереження вітаміну виявилося пароваріння – при ньому руйнується тільки десята частина вітаміну. В мікрохвильовці – близько чверті, в результаті варіння - майже половина.
В інших дослідженнях також було підтверджено, що готування в мікрохвильовій печі краще зберігає водорозчинні вітаміни. Приміром, у шпинаті зберігається більше фолієвої кислоти, якщо готувати в мікрохвильовці, а не на плиті.
Якщо говорити про овочі, то додавання води під час готування може значно прискорити втрату поживних речовин. Наприклад, брокколі, приготовані в мікрохвильовій печі у воді, втрачають велику кількість антиоксидантів (від 74% до 97%).
Крім того, це впливає і на смакові якості. Приготування на пару або з малою кількістю води, навпаки, зберігає поживні речовини. У деяких випадках приготування сприяє кращому засвоєнню поживних речовин. Приміром, лікопену в помідорах і каротиноїдів у моркви.
За словами Супрун, чим менше їжа нагрівається, тим більше поживних речовин вона зберігає. Готувати в мікрохвильовці краще тим, що вітаміни не виварюються у воду. При цьому приготування стає швидше, що також сприяє збереженню вітамінів.
Супрун також розповіла про приготування або розігрівання їжі в пластиковій посуді в мікрохвильовці. Тут ситуація виглядає по-іншому оскільки деякі хімічні речовини можуть потрапляти в їжу під час нагрівання.
Вчені звертають особливу увагу на два компоненти, які часто є в пластиці - фталати і бісфенол А (BPA). Перші додають для отримання прозорого твердого пластику, інші - щоб зробити пластик м'яким і гнучким.
Дані речовини експерти пов'язують з порушеннями роботи ендокринної системи через їх вплив на рівень гормонів - естрогену і тестостерону. За даними досліджень, BPA пов'язане з безпліддям, ожирінням, діабетом і репродуктивними проблемами.
Деякі дослідження відзначають, що ця речовина збільшує ризики передчасного народження. Через ці докази у 2012 році FDA (Управління з продовольства і медикаментів США) заборонило використання цього компонента у дитячих пляшечках і чашках.
Скріншот з Facebook
Нагадаємо, що Супрун шокувала несподіваною заявою про вітаміні C. Вона також розвінчала міф про лимони.
Раніше повідомлялося, що Супрун розповіла про те, що може стати причиною постійного нежитю і застуд в зимовий період.