Натомість є деякі хвороби, на які погода дійсно може впливати
Існує переконання, що у людей, які залежать від погоди або ж відчувають метеозалежність, погіршується стан здоров’я під час магнітних бурь та змін погодних умов. Вони страждають від мігрені, у них посилюється біль в суглобах, ниють старі переломи. Однак такий зв’язок не є науково доведеним – стверджує в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у своєму дописі у Facebook.
Напади мігрені не залежать від електромагнітних бурь на Сонці
Часто люди скаржаться на так звану "метеозалежність" – вони стверджують, що погано себе почувають через магнітну активність на Сонці. Однак, електромагнітна активність там відбувається постійно, внаслідок цього процесу відбувається викид коронарної маси – і ми спостерігаємо полярне сяйво, але мігрень тут ні до чого, - стверджує в. о. міністра охорони здоров’я.
Фото: facebook.com/ulanasuprun/
"Магнітосфера Землі нейтралізує електромагнітний вплив нашої зорі, тому малоймовірно, що його може відчувати організм людини", - каже Супрун у дописі.
Однак багато людей скаржаться на мігрені та сильний головний біль саме в цей період. Зв’язок між активністю Сонця і подібними симптомами – не доведено, - стверджує Супрун, посилаючись на західних науковців. Зокрема, дослідники проаналізували 63 мільйони твітів, що містили слова “мігрень” або “головний біль“. З’ясувалося, що активність таких повідомлень не співпадає з сонячною активністю.
Натомість є дослідження, в яких показано кореляцію між геомагнітними бурями та ризиком інсульту у певних групах.
Ілюстративне фото (pixabay.com)
Погода не впливає на біль в суглобах і спині
Гарвардська школа у 2017 році опублікувала дослідження, в якому розвіяла і цей міф. Дослідники проаналізували частоту виклику лікарів (11 мільйонів випадків) у дощові дні через біль в спині і суглобах – зв’язок так і не знайшли.
Ревматоїдний артрит також не залежить від погодних чинників, - стверджує Супрун. Однак за певних умов зв’язок можна знайти.
Якщо люди таки відчувають біль в суглобах за поганої погоди – це, на думку головного лікаря країни, пов’язано із загальною ситуацією, в якій опиняються люди, коли погода погіршується. Через неможливість виходити на прогулянку, картину сірого неба за вікном, у нас погіршується настрій і самопочуття – а це викликає брак серотоніну, що може посилювати чутливість у хворих суглобах.
Ілюстративне фото (pixabay.com)
Зв’язок погоди і болю в місцях старих переломів також не доведено
Небагато доказів і в твердженні, що біль в місцях старих переломів погіршується за складних погодних умов, - стверджує Уляна Супрун. Натомість для серця та судин перепади температури та тиску можуть бути небезпечними.
Деякі погодні фактори мають зрозумілі механізми впливу
Холодне сухе повітря підвищує ризики нападу астми, а також подразнює слизові оболонки, що полегшує інфікування вірусами.
"Очевидно, що дуже високі або дуже низькі температури можуть спричинити виникнення певних хворобливих станів, а їхня різка зміна може негативно вплинути на захисні функції організму. Тому повністю заперечувати вплив деяких погодних умов на здоров’я не варто" – пише Супрун.
В. о. міністра охорони здоров’я радить звертатися до лікаря при поганому самопочутті, а не звинувачувати погоду.
Ілюстративне фото (pixabay.com)
Натомість користувачі мережі розкритикували допис Уляни Супрун – кажуть, що схильні вірити власним відчуттям, а не гарвардським дослідникам.
"Але напередодні дощу ламані ноги не знаю куди покласти, голова так болить, хоч відрубай. Цікаво, що біль проходить як тільки піде дощ", - не погоджується Snizhana Mitrus.
"За такою логікою, якщо до стоматологів звертаються вдень, а не вночі, то вночі не буває зубного болю. А якщо ще й твіти про зубний біль проаналізувати...", - іронізує Tatyana Polyanska.
"Так воно і не буде відповідати твітам. Оскільки, якщо людині скрутить поперек або голову буде довбати, то навряд чи хтось буде в соцмережах в цей час сидіти. А багато людей похилого віку взагалі інтернетом не користуються", - пише Natalya Ivanenko.
Скріншот коментарів: facebook.com/ulanasuprun/
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що вчені назвали причину, чому жінки живуть довше, за чоловіків.
Читайте також: Супрун розповіла про єдиний спосіб протидії грипу.
Відео РБК-Україна