ru ua

Трагедія в Кемерово: реакція родичів загиблих і російських чиновників

Трагедія в Кемерово: реакція родичів загиблих і російських чиновників Колаж РБК-Україна

Styler зібрав найбільш резонансні висловлювання російських чиновників і родичів загиблих під час пожежі у "Зимовій вишні"

25 березня в російському Кемерово в торговому центрі "Зимова вишня" виникла пожежа, яка забрала життя 64 осіб, серед жертв - 41 дитина. Шестеро людей вважаються зниклими безвісти.

За даними МНС РФ, займання виникло на четвертому поверсі, де розміщувалися кінотеатр і дитячі ігрові майданчики.

27 березня на мітинг біля будівлі міської адміністрації Кемерово вийшли жителі міста, які вимагали ретельного розслідування причин пожежі в ТРЦ і відставки чиновників на чолі з губернатором області Аманом Тулєєвим. Серед тих, хто зібрався на площі, були родичі і знайомі загиблих. Люди скандували "Правду!" і "У відставку!".

У всій цій сумній ситуації не обійшлося без скандалів. Наприклад, під час мітингу кемеровський віце-губернатор Сергій Цивіль образив батька, який втратив у пожежі родину з п'яти чоловік, звинувативши його у піарі. А губернатор області Аман Тулєєв взагалі приніс вибачення особисто президенту РФ Володимиру Путіну.

Styler зібрав самі неадекватні і резонансні висловлювання російських чиновників і родичів загиблих під час пожежі у "Зимовій вишні".

Реакція російських чиновників

Аман Тулєєв

"Володимир Володимирович, ви особисто телефонували мені. Ще раз спасибі велике. Прошу вибачення особисто у вас за те, що сталося на нашій території", - звернувся Тулєєв до Путіна.

Також Тулєєв заявив, що на мітингу, який організували мешканці Кемерово, немає родичів жертв.

"На горі людському - вся опозиційна сила в момент приїхала: йдуть по домівках, йдуть на підприємства, які розташовані поруч, житловий сектор. Сьогодні там десь чоловік 200. Це взагалі не родичі загиблих. Ми працюємо з ними, говоримо: "Не можна, це святотатство, коли горе, а ти намагаєшся на цьому вирішити якісь свої проблеми", - сказав він.

Сам же губернатор Кемеровської області не поїхав ні на мітинг, ні до торгового центру, коли пожежа ще тривала. Не приїхав, щоб, як пояснили помічники, його "кортеж не заважав гасити".

Взагалі, кажуть, що Тулєєв серйозно хворий. На зустрічі з Путіним його тримали під руку, щоб не впав. А чому при такому поганому стані людина керує регіоном?

Аман Тулєєв звернувся до Путіна

Сергій Цивілєв

"Акція триває більше п'яти годин, люди не збираються розходитися. Ви піаритесь на трагедії?" - сказав Цивілєв місцевому жителю Ігорю Вострікову.

У відповідь чоловік повідомив, що втратив у пожежі 5 людей, з них троє - діти.

Сергій Цивілєв звернувся до Ігоря Вострікова

Володимир Чернов

Перший віце-губернатор Кемеровської області вторить своєму начальнику і колезі.

"За оцінками, попередньо 25-30 відсотків - це ті люди, які прийшли співчувати, співпереживати. Але чимало було й людей, ми робимо висновки, що це чітко спланована акція, яка була спрямована на дискредитацію в цілому структур влади. Поруч зі мною було кілька хлопців, які вели себе абсолютно неадекватно, інколи навіть не розуміючи, що вони кричать, за що піднімають руки. І коли запитували, у кого родичі постраждали - піднімали руки мало не 500 чоловік, це про щось має говорити", - сказав Чернов.

Це при тому, що його начальник Тулєєв говорив, що на мітингу всього 200 осіб...

Олена Мізуліна

Член Ради Федерації РФ Олена Мізуліна каже, що в пожежі у "Зимовій вишні" винен "загниваючий Захід".

"Я б хотіла висловити слова співчуття і підтримку нашому лідеру Володимиру Володимировичу Путіну... Для нього це удар у спину, це страшне потрясіння! Він невипадково приїхав туди. Тому що те, що він робить сьогодні для Росії - неймовірні речі, захищаючи на зовнішній арені Росію, всередині проводячи реформи неймовірної сили. І раптом - так бездарно! За його спиною! А йому колись постійно озиратися на те, як виконують те, що він, пробиваючи стіни, вирішує", - сказала вона і додала, що Путін "духовний воїн" для росіян.

Олена Мізуліна в ефірі ток-шоу Володимира Соловйова: "Я б хотіла висловити слова співчуття і підтримку нашому лідеру Володимиру Володимировичу Путіну. Для нього це удар у спину, це страшне потрясіння! Він невипадково приїхав туди. Тому що те, що він робить сьогодні для Росії — неймовірні речі, захищаючи на зовнішній арені Росію, всередині проводячи реформи неймовірної сили. І раптом — так бездарно! За його спиною! А йому колись постійно озиратися на те, як виконують те, що він, пробиваючи стіни, вирішує. Він у нас духовний воїн, сильний. Але йому теж наша підтримка потрібна!"

Опубліковано Ulyanov Alex 28 березень 2018 р.

Олена Мізуліна в ефірі пропагандистського каналу

Володимир Путін

"Ми говоримо про демографію і втрачаємо стільки людей", - прокоментував трагедію Путін.

Правда ж, це схоже на міркування в якомусь армійському стилі. А ля бойові втрати - стільки-то одиниць. Загиблі люди псують Кремлю демографію.

Загалом, байдужість, егоїзм, емоційна тупість, невміння поставити себе на місце страждальців і розділити біль (а ще презирство до простих людей) - це весь набір особистих якостей російського чиновника.

Реакція родичів загиблих

Ігор Востріков

Це саме той чоловік, який (за словами віце-губернатора) "піариться" на трагедії. У закритому кінотеатрі задихнулися його молодша сестра, дружина Олена, семирічна донька Аня, п'ятирічний Артем, дворічний Роман.

Ігор Востріков про трагедію

"Моєї сім'ї більше немає. Винен правлячий режим в моїй країні. Кожен чиновник мріє красти, як Путін. Кожен держслужбовець ставиться до людей, як до бруду", - написав пізніше Востріков на своїй сторінці "ВКонтакте".

Також чоловік говорить про замовчування владою інформації про кількість загиблих.

"Ми з різних джерел збирали інформацію. Загиблих точно не 64. Там було за деякою інформацією, вже 350 загиблих... За різними джерелами від 200 до 350", - сказав Востріков.

До речі, як виявилося, брат Ігоря воює за "ДНР". А сам Востріков - "кримнашист" і прихильник "руского міра"...

Деякі прихильники Путіна на мітингу 27 березня радили співгромадянам "не радувати американців".

"Не здумайте оголошувати, скільки загинуло. У нас тут мормонів купа, американців. Не радуйте їх, будь ласка. Не треба їм таку радість приносить... Так америкоси тільки порадіють, якщо дізнаються, що нас менше стало! Не треба зараз їм подарунок робити! Не треба зараз радувати американців! Треба тільки бригаду покарати, яка не рятувала! Але зараз треба! Ви хочете америкосів порадувати?! Не треба!" - кажуть деякі учасники мітингу.

Жінка в Кемерово просить не говорити правду, щоб "не радувати америкосів"

До речі, Гройсман доручив провести масштабні перевірки ТЦ, шкіл і дитсадків в Україні.