ua en ru

Труять газом та заливають водою: як захиститися від небезпечних сусідів

Труять газом та заливають водою: як захиститися від небезпечних сусідів Колаж РБК-Україна

Юридично захиститися від таких сусідів практично неможливо

Проблемні сусіди напевно зустрічалися кожному. З одними конфлікти вирішуються швидко, а з іншими справа може дійти навіть до судових розглядів. Про це інформує Сьогодні.

Небезпечні сусіди цькують інших мешканців газом, заливають водою і "підселяють" тарганів. Наприклад, в спальному районі Києва через сусідку, яка збирає у себе вдома мотлох, ледь не згоріла багатоповерхівка. Пожежникам вдалося швидко ліквідувати полум'я, перекривши газ, однак жителі побоюються, що одного разу пожежу не встигнуть погасити вчасно.

В іншій багатоповерхівці також могла статися страшна трагедія: мешканка будинку Світлана Шевченко згадує, що прокинулася від запаху газу і викликала 104. Виявилося, що літня жінка перерізала газовий шланг і ледь не вбила своїх сусідів.

Юрист Микола Хахула розводить руками. Каже, що юридично захиститися від небезпечних сусідів практично неможливо, оскільки законодавством не врегульовано переселення такої особи в інший будинок або квартиру.

Тому експерти радять застрахувати квартиру. До речі, найчастіший страховий випадок в Україні - це затоплення. Також окремо можна застрахуватися на випадок, якщо ви самі опинитеся поганим сусідом і нанесете іншим шкоди.

Нагадаємо, що пожежа у захаращеній квартирі ледь не вбила всіх мешканців будинку. Сусіди відчули запах гару та вискочили у під'їзд. Коли побачили дим - подзвонили рятувальникам.

Ми писали, що мешканці багатоповерхівки у Дніпрі змушені жити без газу з вини боржника.

Також ми повідомляли, чому підвищуються тарифи і як платити менше. Практично 3,5 мільйона українців отримали платіжки за газ за підвищеними нормами споживання.