ua en ru

Тривожний симптом: Комаровський розповів про небезпеки для немовлят

Тривожний симптом: Комаровський розповів про небезпеки для немовлят Комаровський розповів про терміни закриття тім'ячка у дітей (фото: t/me/dr_komarovskiy)

Євген Комаровський пояснив, чи варто турбуватися, якщо тім'ячко довго не закривається

Доктор Євген Комаровський, який раніше розповів, чи можна сидіти дітям на холодній поверхні, поділився інформацією, що таке тім'ячко у малюків, і чи є привід для занепокоєння, якщо воно заростає занадто швидко або, навпаки, занадто довго.

Відомий педіатр у своєму Instagram опублікував пост, в якому роз'яснив, що у новонародженого всього шість тім'ячок (нескостенілих ділянок черепа) на голові: два розташовані по серединній лінії своду черепа, і ще чотири - з боків.

Поступове закриття тім'ячка, яке завжди перевіряють педіатри при плановому огляді, дозволяє лікарям судити про здоров'я дитини, а саме про стан обміну речовин, а також про ріст кісткової тканини в цілому.

В першу чергу, за словами педіатра, варто звертати увагу на стан так званого "великого тім'ячка", яке розташовано між двома частинами лобової кістки і обома тім'яними кістками і має ромбовидну форму.

Комаровський стверджує, що у кожної дитини свої терміни закриття великого тім'ячка. Але є норма, на яку слід орієнтуватися - це вік від 10 до 14 місяців життя малюка.

Тривожний симптом: Комаровський розповів про небезпеки для немовлят

Комаровський розповів про терміни закриття тім'ячка у дітей (фото: pixabay.com)

Іноді тім'ячко може повністю зарости до трьох місяців, а іноді може бути відкритим і у півторарічної дитини. У більшості випадків - це нормально, заявляє педіатр.

Але якщо до несвоєчасного закриття тім'ячка приєднуються інші симптоми - це привід зайвий раз сходити до лікаря.

"Закриття тім'ячка у віці до 3 місяців або незакриття після 1,5 років - це не привід для хвилювання за тієї очевидної умови, що це єдиний тривожний симптом. Тим не менш "не привід для хвилювання" є приводом для огляду лікаря", - пише Комаровський.

Раніше доктор Комаровський повідомив, що потрібно зробити, щоб загартовування стало для дитини звичною процедурою.

Також ми писали про те, що Євген Комаровський розповів, чим можна замінити спиртові вологі серветки.