В Україні розробили перші морські безпілотники

STYLERLIFE        24.09.2016 - 18:45
Фото: Безпілотний катер Морської охорони (trident-ua.info)
Фото: Безпілотний катер Морської охорони (trident-ua.info)

До кінця 2017 року прикордонники отримають на озброєння чотири нових катери

Миколаївська компанія Unik Yachts розробляє безпілотні патрульний тримаран і катер на замовлення Морської охорони Державної прикордонної служби (проект "Тінь").

Тримаран має вузький центральний корпус з двома бічними поплавками, що дозволяє знизити витрати палива, розвивати високу швидкість в складних умовах, зберігаючи високий рівень комфорту для екіпажу. Довжина плавзасобу – 25,2 м, ширина – 7,7 м, осадка – 1,2 м, екіпаж – 5 чоловік. Тримаран оснащений РЛС, оптико-електронними системами спостереження і виявлення лазерного випромінювання. Озброєння – два 12,7-мм кулемета, бойовий модуль типу "Катран-М" (30 мм автоматична гармата ЗТМ1 і спареный з нею 7,62-мм кулемет КТ, а також ПТКР "Бар'єр").

Безпилотный катер "Тінь" призначений для патрулювання та візуального обстеження акваторії в денний і нічний час, перевірки акваторій на наявність мін, і навіть для контролю забруднення навколишнього середовища.

Створення морських роботизованих комплексів передбачено Стратегією розвитку Державної прикордонної служби України. Згідно з нею до кінця 2017 року прикордонники повинні отримати на озброєння чотири нових катери, три з яких надійдуть Маріупольський загін морської охорони, ще один – в Ізмаїльський навчально-тренувальний загін.

А тим часом в РФ вирішили створити загін бойових аквалангістів для охорони будівельників Керченського мосту.

On Top