ru ua

Українцям розповіли, як розпізнати і вберегтися від отруєння чадним газом

Українцям розповіли, як розпізнати і вберегтися від отруєння чадним газом Колаж РБК-Україна

Токсикологи стверджують, чим холодніша зима, тим більше жертв чадного газу

Відео: (YouTube/ТСН)

Кожен день по всій країні відбуваються нові інциденти отруєння чадним газом. Щоб уберегтися від небезпеки, газове обладнання потрібно двічі на рік доручати на перевірку професіоналу. Про це інформують в сюжеті ТСН.

Чадний газ, як відомо, не має ні смаку, ні запаху, тому в зоні ризику перебуває кожен, хто має будь-яке газове обладнання в оселі. Токсикологи попереджають: чим холодніша зима, тим більше жертв чадного газу. Пов'язано це з тим, що люди більше гріються і рідше провітрюють приміщення.

Несвоєчасний профілактичний огляд газових приладів є основною причиною, яка може спричинити за собою жахливі наслідки. У Вікторії приватний будинок і три джерела газу в будинку - котел, плита і колонка. Жінка вважала, що вся техніка працює ідеально, поки не запросила до себе трубочиста.

Експерт оглянув котел і колонку, зазначивши, що віконце, яке називається ревізією, заблоковано. Це є великою проблемою, яка для господині могла закінчитися отруєнням. Чим може бути заблокований приплив свіжого повітря експерт також пояснив. "Джерело може бути - птахи, різні дрібні тварини, листя, сміття", - сказав він.

Фахівці також застерігають, що отруєним ніколи не можна надавати допомогу у приміщенні, оскільки можуть задихнутися і рятувальники. В такому випадку краще викликати швидку.

Як повідомлялося раніше, нещодавно у Вінницькій області у гімназії Могилів-Подільського отруїлися 12 першокласників.

Також ми писали про те, що в січні в Ніжині Чернігівської області 17-річна дівчина і 20-річний хлопець загинули, отруївшись чадним газом у автомобілі.

А також про те, що у Львівській області через несправний обігрівач згоріла сім'я.