Українців попередили про потужну магнітну бурю

Українців попередили про потужну магнітну бурю
Колаж РБК-Україна

Стало відомо, коли чекати геомагнітної активності

Українців попередили про потужну магнітну бурю, яка накриє країну у четвер, 12 квітня. Метеозалежних людей просять підготуватися до поганого самопочуття. Про це повідомляє телеканал "Україна".

Експерти розповіли про вплив магнітних бур на людину.

Завідувач відділом геомагнитизму Інституту геофізики НАН України Михайло Орлюк пояснив, що метеозалежність - це хвороблива реакція організму на зміну погоди, наприклад, перепади атмосферного тиску або температури повітря.

"Повітря – можемо без нього жити три хвилини. Вода – ми можемо жити дев'ять діб без води. Їжа – 40 діб можемо жити. Без магнітного поля ні біосфера, ні людство в тому вигляді, в якому воно є, не може існувати", – зазначив Орлюк.

Він пояснив, що у Землі є магнітне поле, яке під впливом Сонця може змінюватися. Магнітні бурі, які відбуваються водноч по всій Землі, викликають мікрочастинки, які приходять з космосу. Тривалість бур - від кількох годин до кількох днів.

Варто відзначити, що в Україні магнітні бурі слабкіші, ніж в приполярних країнах (РФ, Норвегії, Швеції, Фінляндії, Канаді). Тим не менш, людям з хворобами серця і судин їх слід остерігатися.

Крім того, вчені встановили зв'язок між магнітним полем і частотою захворювань на грип.

"Чим сильніше аномалія магнітного поля, тим більше людей хворіє на грип. Північно-Схід, Північ України – ось для них спостерігається підвищена кількість захворювань на грип. Мінімальними значеннями характеризувались Закарпатська область і Крим", – зазначив Орлюк.

За даними експертів, кількість чутливих до магнітних бур людей насправді менше, ніж тих, хто вважає себе таким.

Відео: Україну накриє магнітна буря (YouTube/Канал Україна)

Раніше потужна магнітна буря очікувалася в березні.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся