Українці сказали, що думають про європейські цінності

Українці сказали, що думають про європейські цінності
Фото: Українці (РБК-Україна)

На Сході більше опитаних вважають, що саме держава повинна стежити за їх законослухняністю

Більшість українців у всіх вікових групах визнають, що європейські цінності є основою процвітаючого успішного суспільства. Про це свідчать результати дослідження "Українське суспільство та європейські цінності", проведеного Інститутом Горшеніна у співпраці з Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі.

Про європейські цінності, які важливі для українців, розповів віце-президент Інституту Горшеніна Олексій Лещенко під час презентації результатів дослідження в ІА "Міст-Дніпро".

"При цьому, якщо ми будемо рухатися з Заходу на Схід, то якісне сприйняття європейських цінностей змінюється. Воно стає більш фрагментарним і суперечливим. Ми спостерігаємо зростання патерналістських настроїв. На Сході більше опитаних вважають, що саме держава повинна стежити за їх законослухняністю, забезпечувати права людини, рівність усіх перед законом, можливості самореалізації для молоді і т. д. Тобто, респонденти зі Сходу більш схильні вважати, що цінності, які поділяють і європейці, і українці, повинні впроваджуватися державою", - сказав він.

Як раніше писав Styler, у мережі розповіли, якою мовою найбільше спілкується молодь в Україні. На сьогоднішній день в Україні половина молоді у віці 14-29 років говорить вдома українською мовою (50%), третина — російською (30%) та близько однієї п'ятої — і російською, і українською (18%), свідчать дані дослідження, реалізованого Центром "Нова Європа" та Фондом ім.Фрідріха Еберта.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся