ru ua

Помер скандально відомий український політик

Помер скандально відомий український політик Віктор Дядченко (фото: facebook.com/Мукачівська-Районна-Адміністрація)

Політика називали "фальсифікатором", а з вини його сина загинула 19-річна дівчина

Після тривалої хвороби помер скандальний екс-голова Мукачівської РДА Віктор Дядченко.

Як пише місцеве видання Mukachevo.net, Дядченко помер у четвер вранці, 11 січня, у віці 69 років. Похорони відбудуться в суботу, 13 січня, в 12:00 у Мукачівському Красногорському чоловічому монастирі.

Наголошується, що закарпатський політик тривалий час лікувався від інфекційного захворювання, спочатку в Мукачево, потім в Ужгороді.

Останнім місцем роботи Віктора Дядченка був Фонд соціального страхування України.

Додамо, що у свій час Дядченко керував Мукачівською РДА, а також працював заступником голови Закарпатської ОДА. Політик двічі балотувався до Верховної Ради: від СДПУ(о) і від "Опозиційного блоку "Не так!".

Помер скандально відомий український політик

Скріншот поста (facebook.com/Мукачівська-Районна-Адміністрація)

Крім того, з ім'ям Дядченко пов'язані гучні скандали.

Так, його називають "головним фальсифікатором" на виборах мера Мукачевого навесні 2004 року. На той момент заступник голови ОДА нібито власноруч вносив правки у виборчі протоколи, забираючи голоси у Віктора Балоги і роблячи переможцем виборів висуванця тодішньої влади, свого соратника по СДПУ(о) Ернеста Нусера.

"Дядченко вів розподіл ролей, особисто вносив до протоколів дільничних комісій завідомо неправдиві дані та з метою фальсифікації скоїв викрадення протоколів з міського виборчкому", - повідомила тоді прес-секретар міністра внутрішніх справ Інна Кисіль.

Помер скандально відомий український політик

Віктор Дядченко (фото: facebook.com/Мукачівська-Районна-Адміністрація)

Також в 2004 році син Віктора Дядченка Олександр спровокував ДТП, в результаті якого загинула 19-річна дівчина. Тільки в 2011 році Мукачівський міськрайонний суд дав синові політика шість років. У винесенні саме такого вироку не останню роль зіграла поведінка підсудного, який, намагаючись уникнути відповідальності, неодноразово змінював свідчення, роками ухилявся від суду і робив все, щоб налаштувати проти себе потерпілих.

На суді Олександр Дядченко вів себе впевнено і навіть публічно заявив батькові загиблої дівчини: "Хто мене посадить - ти? Я Дядченко!".

Правда, засуджений провів за ґратами всього близько восьми місяців. Підставою для його звільнення став "Закон про амністію", підписаний тодішнім президентом України Віктором Януковичем через два тижні після ухвали Апеляційного суду. Дядченко-молодший потрапив під дію закону через народження його дружиною дитини.

Помер скандально відомий український політик

Скріншот коментарів (facebook.com/Мукачівська-Районна-Адміністрація)

Нагадаємо, днями помер відомий волонтер Андрій Бойко.