ua en ru

Умеров розповів, коли Крим повернеться до складу України

Умеров розповів, коли Крим повернеться до складу України Фото: Ільмі Умеров (facebook.com/Ayshe Umerova)

Також він заперечує можливість захоплення Туреччиною Криму

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, якого нещодавно утримували в Росії, розповів, коли окупований Крим повернеться до складу України. Про це він повідомив в інтерв'ю "Цензор.нет".

Умеров вважає, що кожен день цей процес стає на день ближче.

"Якщо пустити все на самоплив, то Росія сама його ніколи не поверне. Якщо Україна не буде домагатися, якщо не будемо створювати для Росії економічні проблеми, якщо не будемо домовлятися з провідними країнами світу і знаходити з ними спільну мову, то тема може затереться, забутися. Тим більше час від часу виникають такі проблеми, як Сирія, як М'янма, які більш кровопролитні. Не хотілося б розмінювати Крим на кров", - сказав він.

За словами Умерова, посилення санкцій проти РФ має призвести до того, що Росія відмовиться від Криму. Коли це станеться, Ільмі не знає.

"Це може статися зовсім раптово, це може статися через десятиліття. Я не можу прогнозувати. Я один раз назвав півтора-два роки, але вже пройшло 3,5 роки", - підкреслив він.

Також Умеров заперечує можливість захоплення Туреччиною Криму.

"Ніяких передумов до такого думку зараз немає. Туреччина заявляє про необхідність відновити територіальну цілісність України. Туреччина заявляє про те, що вона не визнає Крим російським. Інших заяв звідти не виходить, навіть від самих крутих націоналістів", - заявив він.

Заступник голови Меджлісу відкинув ідею спільного управління над Кримом.

"Я думаю, ніяких спільних управлінь бути не повинно. Ні турецько-українських, ні російсько-українських, ні російсько-турецько-українських. Територія повинна бути територією однієї держави. І це держава повинна піклуватися про цієї території", - підкреслив він.

Нагадаємо, що звільнений Умеров розповів, хто повинен визначати статус півострова. На його думку, саме кримськотатарський народ повинен це робити.