ua en ru

Вірус Ебола: названо шокуюче число жертв за півроку

Вірус Ебола: названо шокуюче число жертв за півроку Колаж РБК-Україна

Зареєстрований другий сильний спалах цього захворювання

Медики зафіксували другий масштабний спалах вірусу Еболи. За останні півроку жертвами цього вірусу стало 740 осіб. Про це інформують на сайті ООН.

Медики зафіксували другий масштабний спалах Еболи у Демократичній Республіці Конго. За даними ООН, за останні півроку небезпечним вірусом заразилися 740 осіб, з них третина – діти. Більше половини випадків закінчилися летально. На даний момент загиблих вже 460 чоловік.

Організація ЮНІСЕФ та уряд Конго зазначають, що вони роблять усі дії, щоб зупинити цей спалах. Відомо, що в трьох містах поширення вірусу вже взяли під контроль.

"Нам вдалося взяти захворювання під контроль у Мангине, Бені і Команді, однак у Бутембо – через постійні переміщення населення і відсутності профілактичних заходів – вірус продовжує поширюватися. Ми розширюємо свої операції і відправляємо додаткові бригади медперсоналу в Бутембо і Катву, на які в останні тижні припадає 65 відсотків нових випадків Еболи", – розповів представник ООН в Демократичній Республіці Конго Жанфранко Ротильяно.

Він пояснив, що більшість жителів республіки практично нічого не знають про цей вірус і не віддають собі звіт в тому, наскільки він небезпечний.

Даний спалах цього вірусу не перший в Конго, але після епідемії Еболи в 2014-2016 роках, цей є наймасштабнішим.

Вірус Ебола – це один з найбільш небезпечних вірусів у світі. Він передається при прямому контакті з кров'ю, виділеннями і іншими рідинами інфікованої людини.

За словами вчених, через повітря цей вірус не передається. Це вірус-мутант, який поєднує в собі віруси, які вражають легені, віруси кору і сказу. Інкубаційний період триває від 2 до 21 дня. У хворих раптово піднімається температура тіла, спостерігається загальна слабкість, біль у м'язах, блювота, діарея, висип, порушується робота нирок і печінки.

Вперше цей вірус був виявлений в 1976 році. І вакцин проти цього захворювання на даний момент не існує. За даними ООН жертвами вірусу за всі роки стало більше 30 тисяч чоловік, третина захворювань закінчилася летальним результатом.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що лікарі назвали ускладнення після кору, які не піддаються лікуванню.

А також розповідали про те, що експерти оголосили про можливу пандемію невиліковної хвороби.