Харчування в холодну пору року має ряд своїх особливості. Про багато з них ми навіть не замислюємося, за що розплачуємося станом здоров'я.
Лікар-терапевт, дієтолог Тіана Фіалкова на сторінці в Instagram розповіла про особливості прийому їжі в холоди - ці знання допоможуть зберегти здоров'я шлунково-кишкового тракту.
У холодну пору року подвійно важливо не пити холодну воду і не їсти холодну їжу. Ми від холоду всі "затискаємо", спазмируємося, а гладка мускулатура шлунково – кишкового тракту так і поготів - у відповідь на холод йде в спазм.
Саме не рекомендується відразу накидатися на їжу, прийшовши додому з вулиці, де було холодно. Зігрійтеся спочатку, прийміть гарячий розслабляючий душ, випийте чайку трав'яного тепло-гарячого.
Можна і з грілкою на правому боці полежати хвилин 15-30, розслабити тепловим впливом хоч трохи свою жовчовивідну систему, шлунок.
У холод ще більше варто звертати увагу на тепло-гарячу воду і їжу, бо теплота знімає спазм і стимулює безперешкодне виділення травних соків.
Перемерзли? Спочатку зігрійтеся, потім їжте.
Особливо небезпечно пити алкоголь, коли ви зайшли з холоду і не встигли зігрітися. І подвійно погано, якщо алкоголь холодний і закуски холодні. Келих холодного просекко наспіх, після вуличного холоду, на спазмований шлунок і сфінктер Одді – це шлях до гострих запальних процесів в шлунково-кишковому тракті.
А ось глінтвейн був би більш доречний, якщо вже вам так хочеться, прийшовши ввечері додому, випити трохи алкоголю.
Нагадаємо, що раніше нутриціолог Лачина Джанкулієва розповіла, до чого може привести дефіцит вітамінів групи В. Вона пояснила, які процеси в організмі може запустити нестача цих речовин.
До слова, лікар-натуропат Юлія Альошина пояснила, як пов'язано здоров'я надниркових залоз і хронічний стрес. Вона розповіла, як перевірити важливий показник роботи цього органу.