ru ua

Польська компанія прокоментувала скандал з синьо-жовтою уніформою для українців

Польська компанія прокоментувала скандал з синьо-жовтою уніформою для українців Фото: Національний прапор України (РБК-Україна)

Компанія заперечує звинувачення у дискримінації

Польська компанія Lіndab офіційно прокоментувала ситуацію з синьо-жовтою формою для українців, які працюють у Польщі. Про це повідомляє УНІАН.

Польська компанія опублікувала повідомлення, в якому відповіла на звинувачення в дискримінації за синьо-жовтого кольору уніформи для українців.

Представники компанії стверджують, що колір уніформи ніяк не пов'язаний з національною приналежністю робітників. Незалежно від національності, жовті футболки носять ті працівники компанії, які не говорять польською мовою, а сині брюки носять всі робочі фірми.

"З моменту впровадження нової системи всі співробітники, які не говорять польською, носять жовті футболки, а працівники, які можуть допомогти з перекладом - помаранчеві. Вибір кольорів не був продиктований прихованим підтекстом", - сказано в повідомленні.

Представники компанії пояснили, що така система – це метод забезпечення ефективності і безпеки на робочому місці, так як на фірмі багато робітників, які не говорять польською мовою.

В компанії бувають ситуації, коли незрозуміло, хто який розмовну мову використовує і яку розуміє, а це може представляти загрозу життю або здоров'ю.

Компанія стурбована звинуваченнями на свою адресу і стверджує, що в Кодексі поведінки зазначено, що працівники повинні поважати походження і різні погляди колег, клієнтів та інших осіб.

Крім того, працівники не повинні дискримінувати або переслідувати будь-якого працівника або кандидата на підставі расової, статевої, релігійної, національної належності або сексуальної орієнтації.

Нагадаємо, нещодавно розгорівся скандал через те, що у Польщі українських заробітчан змушують носити спеціальну уніформу".

У Польщі українських робітників на заводі у селищі Верухове зобов'язали носити уніформу в кольорах національного прапора – жовто-синю. Про це повідомляє видання Gazeta Wyborcza.

Про ситуацію журналістам розповів один з клієнтів компанії, який помітив, що у працівників різних відділів відрізняються уніформа. Однак українці - виняток: незалежно від ділянки, де вони працюють, люди зобов'язані носити одяг в синьому і жовтому кольорах.