ua en ru

На Закарпатті активісти намагалися спалити прапор Угорщини (відео)

На Закарпатті активісти намагалися спалити прапор Угорщини (відео) Фото: Прапор Угорщини (pixabay.com/lmaresz)

Голова ОДА назвав акцію "ксенофобською" і неприпустимою

У місті Берегово Закарпатської області у неділю, 12 листопада, п'ятдесят активістів ВО "Свобода" зняли з будівлі міської ради прапор Угорщини і хотіли його спалити. Про це повідомляє Zaxid.net.

Завдяки правоохоронцям, активістам не вдалося завершити розпочате. Поліція відібрала і повернула прапор на місце.

На інцидент відреагував голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль. За його словами, політичні сили, які влаштували провокацію, не мають ніякої підтримки в області.

"Відповідально заявляю, що політичні сили, які влаштували цю провокацію, не мають ніякої, ані найменшої підтримки на Закарпатті (що показали результати місцевих виборів у жовтні 2015 року). Саме тому більшість учасників "фаєр-шоу" була привезена в Берегово з сусідніх областей, насамперед Львівської", - заявив Москаль.

"Ксенофобські акції з участю людей з закритими обличчями, які прикриваються патріотичними гаслами, неприпустимі в Україні, а особливо в багатонаціональних регіонах, одним з яких є Закарпаття", - сказав голова Закарпатської ОДА.

Він також назвав провокаторів "купкою маргіналів", які намагаються погіршити відносини країн.

Крім іншого, на думку Москаля, поліція пасивно спостерігала за провокацією, а тому до керівництва МВС направлено запит на оцінку дій правоохоронців.

Відео: Акція протестів на Закарпатті (YouTube/Новини Закарпаття)

Нагадаємо, Угорщина наклала вето на скликання комісії "Україна – НАТО", заблокувавши її проведення в грудні цього року. Причиною став український закон "Про освіту", який, на думку Угорщини, зменшує права меншин.

Раніше повідомлялося, що названа справжня причина сепаратистських настроїв на Закарпатті.

"Угорщина буде блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через закон "Про освіту". Ми гарантуємо, що це шкодить Україні в майбутньому", – сказав Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.

Рішення Венеціанської комісії щодо нового українського освітнього закону очікується в грудні.