ua en ru

Не займайтесь самолікуванням! Супрун розвінчала міфи про небезпечну хворобу

Не займайтесь самолікуванням! Супрун розвінчала міфи про небезпечну хворобу Колаж РБК-Україна

Супрун закликала не вірити чутками, які поширюють в інтернеті

Уляна Супрун розвіяла міфи, які пов'язані з таким страшним захворюванням як кір. Вона закликала не вірити чутками, які поширюють в інтернеті, а також попросила не займатися самолікуванням і вчасно вакцинуватися. Про це вона написала на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Вона зазначила, що безліч людей стали жертвами неправдивої інформації про кір, яку публікують в пабликах, на форумах і закликають людей не вакцинуватися. Кір – дуже небезпечна і смертельна хвороба, яка в 2017, за даними ВООЗ, забрала життя у 110 000 людей.

Супрун пояснила, що якщо дитина перехворіє на кір, то у неї сформується імунітет. Але сам перебіг хвороби може спровокувати розвиток таких серйозних ускладнень як бронхіт, пневмонія, енцефаліт (ураження головного мозку).

Вона зазначила, що не вакцинуватися – це свідомо наражати на небезпеку себе та своїх дітей, і щеплення – це єдиний спосіб уникнути серйозних ускладнень.

Вакцинація не дає 100% гарантії від хвороби, але ризик заразитися – мінімальний.

Також вона пояснила, що антибіотики і жарознижуючі препарати не гарантують того, що не з'являться ускладнення, а навпаки – можуть приховати симптоми. Жарознижуючі препарати гальмують появу висипу і перебіг хвороби може дати непередбачуваний результат.

Антибіотики не можуть викликати розвиток ускладнень і впливати на розвиток пневмонії або енцефаліту. Вона рекомендує замість цих препаратів зробити дитині клізму на основі розчину солі та води.

Крім того, Уляна Супрун нагадала українцям, що займатися самолікуванням не можна і при перших проявах хвороби необхідно звернутися до свого лікаря.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Супрун розповіла шокуючі факти про схуднення.

А також розповідали про те, що Супрун розвінчала п'ять найпопулярніших міфів про алкоголь.