Унікальна обсерваторія є найвисокогірнішою будівлею в Україні
Унікальна обсерваторія "Білий слон" на горі Піп Іван Чорногірський в горах у Верховинському районі Івано-Франківської області є одним з найулюбленіших об'єктів туристів в Карпатах. Колишня польська астрономічна і метеорологічна станція розташована на висоті більше двох кілометрів.
Сама станція працювала з 1938 по 1941 рік. За півстоліття фундаменти та стіни будівлі збереглися у задовільному стані, хоча дерев'яні перекриття та дах потребує ремонту.
Фото: Михайло Пецкович (facebook.com/my.frankivsk)
Тим не менш, надзвичайна краса обсерваторії на тлі величних гірських пейзажів, особливо взимку, захоплює дух. У мережі показали кілька нових фото унікального "Білого слона".
"Сьогодні це найвисокогірніша будівля в Україні", - зазначив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Лев Парцхаладзе у своєму Facebook опублікував кадри засніженої величної обсерваторії.
Фото: обсерваторія "Білий слон" (facebook.com/lev.partskhaladze)
Гірський рятувальник Василь Фицак також поділився з користувачами соцмережі мальовничими знімками "Білого слона".
Фото: facebook.com/vasyl.fitsak
У коментарях до знімків українці захоплюються видом обсерваторії та діляться враженнями, спогадами та відео з особистого архіву:
"Не розумію: чому поляки змогли її побудувати, поради не захотіли зберегти, а ми не хочемо відновити. І не тільки як об'єкт наукових досліджень, а як архітектурну пам'ятку?"
"Краса неймовірна, вранці хмари внизу, ліс теж, і дуже сильний вітер";
"О, як гарно. Україна у нас дуже вражає своєю красою. Є у нас такі пейзажі, дихання перехоплює. Треба нам всім частіше подорожувати місцями нашої України. Я не була в Карпатах, але в захваті від такої краси";
"Фантастичний пейзаж!"
Скрін коментарів: facebook.com/lev.partskhaladze
Нагадаємо, раніше в мережі з'явилися казкові фотографії з Чорногірського хребта Українських Карпат - на горі Піп Іван Чорногірський.
Також ми писали про те, що раніше українці опублікували фантастичні фотографії, зроблені восени в Карпатському біосферному заповіднику на околиці долини Квасівський Менчул.
Відео: РБК-Україна