Юрист пояснив, як діяти, коли у платіжках отримали незрозумілі додаткові суми, а послуги залишилися на тому ж рівні
З настанням весни українці почали активно обговорювати питання, коли у більшості міст України закінчується опалювальний сезон, якого з нетерпінням чекають, адже тоді платіжки значно подешевшають.
Тим часом нерідко трапляється так, коли у платіжках українці виявляють додаткові нарахування за ті послуги, якими вони не користувалися. Що робити, якщо таке сталося і куди звератится? Відповідь на це питання у коментарі для Styler дає очільник столичної юстиції Станіслав Куценко.
За його словами, найперше треба треба піти в житлово-експлуатаційну організацію, яка обслуговує будинок, або в управляючу компанію.
"Перш за все звертайтесь до тих, хто обслуговує ваш будинок. Це перша інстанція, яка має пояснити, чому були нараховані додаткові платежі, і дати покрокове пояснення, чому з'явилися такі ціни, відповідно до яких законодавчих актів вони були нараховані", - радить він.
Як відомо, у цих службах не завжди адекватно реагують на прохання громадян аргументувати суми, які були виставлені у платіжці. Проте саме до них треба піти найперше, і багато кому все ж вдається щось успішно з'ясувати саме таким шляхом. Але якщо цього зробити не вдається, то є інший шлях вирішити це питання, каже Станіслав Куценко.
Наступним кроком має стати звернення до місцевих органів влади, каже юрист.
"Якщо на ваші запити у цих служб реакції немає, то можна звертатися у вищі інстанції. Наприклад, у місті Києві Київська міська державна адміністрація, у інших містах це виконкоми місцевих рад. Ці інстанції після вашого звернення мають зобов’язати управляючу компанію або ж житлово-експлуатаційну організацію пояснити, чому саме такі тарифи були нараховані", - каже Станіслав Куценко.
При цьому можна скористатися також допомогою сусідів, якщо вам нарахували додаткові платежі, радить юрист.
"Якщо ви не задоволені якістю наданих вам послуг, можна покликати, наприклад, двох сусідів, які живуть в тому самому будинку з інших квартир. Якщо це приватні будинки, то покликати мешканців сусідніх приватних будинків", - радить Куценко.
Можна спільно з ними скласти акт про те, що послуги надають не на належному рівні.
"Наприклад, вкажіть, що ви платите за гарячу воду, вам прийшов рахунок за гаряче водопостачання, а насправді у вас була тільки лише холодна вода. Тоді спільно із сусідами треба це заміряти, зафіксувати, скласти акт у довільній формі. Можна скласти акт на експлуатаційну організацію, на міську владу. Там треба вказати те, що послуги надають на неналежному рівні. Тоді ці документи треба відправити цим інстанціям", - додає він.
Часто буває так, що у разі звернення громадян з питання неправильного нарахування тарифів працівники служб перенаправляють до інших інстанцій, говорячи, що вони за це не відповідають або запевняють, що вирішити це питання не можуть. Люди годинами можуть стояти у черзі до вікна такої служби, а врешті їм можуть навіть відмовити приймати таку скаргу. На жаль, таке трапляється по всіх українських містах доволі часто.
Станіслав Куценко в таких випадках радить скористатися послугами юридичної консультації, які надають в Україні безкоштовно. Там можуть порадити, що робити, щоб таких ситуацій не виникало.
"В Україні працюють центри надання правової допомоги під егідою Міністерства юстиції. По Україні їх всього півтисячі. Зокрема, в Києві працює чотири таких центри. Туди можна звернутися за безкоштовною консультацією. Там розкажуть алгоритм, що за чим робити, і порадять, що робити саме в тому конкретному випадку, який виник саме у вас", - звертає увагу Станіслав Куценко.
Нагадаємо, раніше юрист пояснив, як отримати субсидію без зусиль та бюрократичних процедур в будь-який сезон.
Крім того, експерт пояснив, як батькам боротися із поборами у школах.
Відео: Що таке монетизація субсидій та як вона буде проводитися (video.rbc.ua)