ua en ru

У Херсонській області живодер молотком побив власну собаку: суд виніс вирок

У Херсонській області живодер молотком побив власну собаку: суд виніс вирок Колаж РБК-Україна

Жителя Скадовська заарештували на кілька місяців за жорстоке поводження з тваринами

П'яний житель Скадовська Херсонської області вранці повертався додому. По дорозі пес Жучок, який жив у дворі на ланцюзі, схопив його за штанину. У відповідь господар декількома ударами молотка пробив йому голову, і порізав пащу садовим секатором.

Тварина кілька годин стікала кров'ю. Згодом мати господаря собаки викликала ветеринара. Жучка приспали, повідомляє видання "Експрес".

На суді живодер стверджував, що собака була агресивною. Він нібито хотів швидко і безболісно вбити тварину. Районний суд визнав дії чоловіка кримінальним злочином і засудив його до арешту на місяць. Адвокат засудженого оскаржив вердикт у Верховному Суді. Колегія суддів засудила чоловіка до чотирьох місяці арешту.

"Справи, в яких, розглянувши апеляцію підсудного, суд приймає жорсткий вердикт, в Україні - швидше виняток з правил", – зазначив керівник адвокатського бюро Роман Лихачов.

"Для історії зі Скадовська садистом характерно те, що він сподівався відбутися адміністративним покаранням (штрафом). Зате він засуджений за статтею не Адміністративного, а Кримінального кодексу і призначений реальний термін покарання", - додав він.

Відповідно до оновленої редакції статті "Жорстоке поводження з тваринами", шкуродеру могли призначити арешт на строк до шести місяців або обмеження волі до трьох років. Але в практиці українського судочинства максимальний термін зловмисники отримують вкрай рідко.

У виданні нагадали, що в 2010 році в Сумській області суд призначив чотири місяці арешту садистові, який на очах у 12-річного сина вбив собаку. Це був перший випадок, коли за знущання над твариною в Україні присудили реальне покарання.

Експерт розповів, як тепер карають за жорстокі злочини, вчинені у присутності дітей.

"Тепер підсудний ризикував би потрапити за грати на вісім років. До речі, в цьому році в Києві шкуродера, який виставляв в інтернет фото убитих собак, посадили у в'язницю", - зазначив Лихачов.

"Садисту оголосили підозру і за статтею 300 Кримінального кодексу України (розповсюдження продукції, що пропагує культ насильства та жорстокості). Однак такі справи стають можливими, як правило, завдяки громадянській позиції активістів організацій по захисту тварин - вони самі збирають докази злочину, пишуть заяви, контролюють розгляд ..." – пояснив він.

За жорстоке поводження з тваринами в Кримінальному кодексі України передбачається покарання. За статтею 299, знущання над тваринами, вчинені із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських спонукань, караються або штрафом, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років. За особливо жорстокі злочини загрожує від п'яти до восьми років тюремного ув'язнення.

Раніше повідомлялося, що в Дніпрі жорстоко поглумилися і поховали живцем собаку.

Влітку у Хмельницькому чоловік викинув собаку з дев'ятого поверху.

Нагадаємо, волонтер із Запоріжжя розповіла Styler, як виходжує диких тварин і чому любить їх більше людей.

29-річна зоозахисниця із Запоріжжя піклується про майже 300 різних тварин, які живуть на території її будинку.

А ваші улюбленці так можуть? (відео: STYLER.rbc.ua)