"За гідність худоби": у Швейцарії проведуть незвичайний референдум

Четвер 22 листопада 2018 14:57
"За гідність худоби": у Швейцарії проведуть незвичайний референдум
Колаж РБК-Україна

Ініціатором став місцевий фермер, який переживає за здоров'я корів

Відео: YouTube/ТСН

В Швейцарії вирішили провести референдум "За гідність худоби", де місцеві жителі повинні визначитися, якими мають бути корови – з рогами або без. Про це повідомляє ТСН.

Виявилося, що в Швейцарії, де корови є національним символом, тільки 10% з них мають роги, іншим їх видаляють ще, коли вони маленькі.

Швейцарські активісти стурбовані таким станом справ, так як роги допомагають тваринам спілкуватися і регулюють температуру тіла. А безрогих корів набагато зручніше тримати в невеликих хлівах, що істотно знижує витрати на зміст.

Крім того, активісти готові заплатити кожному фермеру $200 за кожну рогату корову.

Референдум ініціював місцевий фермер Армін Каполь, який вважає, що коровам потрібні роги і вони дуже важливі для їх здоров'я.

Швейцарський референдум зацікавив також і українських фермерів. Вони вважають, що крім всіх інших незручностей, коровам потрібні роги також для краси.

"Не треба ріжки відрізати, тому що вони будуть непривабливі", - вважає власниця корови Галина.

А ось відомий в Україні фермер Григорій з села Семенівка не згоден і вважає, що роги потрібно видаляти обов'язково, так як вони можуть стати причиною серйозних травм.

"В табуні хтось хоче показати, що я старша. Можуть по боці рогом. Травмують вим'я. Тоді молоко з кров'ю йде, і корова довго хворіє", - розповів Григорій і додав, що своїм телятам він поки роги не прибирає, так як немає спеціальної апаратури.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що кияни обурені міні-зоопарком в ТЦ, де сурикатів помістили в маленький простір.

А також розповідали про те, що у мережі обурені провалом важливого зоозахисного законопроекту.

Відео: РБК-Україна

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся