ua en ru

"Позбутися Леніна в голові": Жадан розповів про сенс декомунізації

"Позбутися Леніна в голові": Жадан розповів про сенс декомунізації Сергій Жадан (фото: РБК-Україна)

За його словами, українські реалії виглядають гротескно

Відомий український поет, прозаїк і музикант Сергій Жадан розповів, в чому полягає суть декомунізації. Про це пише "Радіо Свобода".

"І ось ми їдемо з міста Дніпра в місто Кропивницький. Правда для цього нам потрібно виїхати з території Дніпропетровської області і в'їхати на територію Кіровоградської області. Українські реалії останніх років мають не тільки трагічний вигляд – часом вони виглядають цілком гротескно. Але ніхто й не обіцяв, що всім все буде зрозуміло", - сказав він.

Жадан також згадав дискусії про декомунізацію, які відбувалися чотири роки тому.

"Пам'ятаю відчай в очах прихильників пам'ятників Леніну і рішучість в очах тих, кого ці пам'ятники не влаштовували. Могло здатися, що головним питанням було саме це – стояти або не стояти в тому чи іншому населеному пункті ленінської фігурі. Мабуть, так воно і було, і важливість цього питання дійсно не варто недооцінювати. Адже захищати тоді, навесні 14-го, виходили не якихось окремо взятих політиків – захищали і відстоювали саме потреба позбутися (або необхідність залишити) персонального Леніна в своїй голові. Тобто, не так Леніна, звичайно, як всього того, що за ним стояло, весь той набір історико-культурних символів і метафор, які сьогодні збереглися насамперед по той бік лінії фронту", - вважає поет.

"Зате по цей бік лінії фронту Ленін не встояв. Принаймні, його немає на площах і вулицях. А ось залишився він в головах - питання складне. Хоча надзвичайно важливе", - додав він.

До речі, Сергій Жадан захопив українців "неймовірним" віршем.

Хайп-таксі #14: Чи потрібно Україні переходити на латиницю (відео РБК-Україна)