Французько-український співак розповів про свій тур по Україні, артистів "поза політикою" та тих, хто їздить виступати до країни-агресора
Французько-український співак Поль Манондіз вже кілька років живе в Україні. За цей час він встиг завоювати любов української публіки: незабаром після того, як артист оголосив про початок свого туру по містах західної України, квитки на його сольні концерти дуже швидко розкупили. При цьому співак регулярно отримує все нові і нові пропозиції по виступах в різних куточках нашої країни.
Кінець літа 2018-го – період, коли у творчому житті артиста відбувається багато нового: 23-го серпня він презентував новий кліп, в якому знялася зірка серіалу "Школа" Олена Ларіна, 25-го стартує тур Поля по Україні, в рамках якого артист проведе 35 концертів. Нещодавно вийшов його альбом "Мій рай", а ближче до кінця року з рок-оперою "Моцарт" у нього починається ще один тур по країні.
Ми зустрілися з артистом, щоб поговорити про його нові проекти, артистів, які гастролюють в Росії українських виконавців і про те, чи може артист бути "поза політикою".
Відео: "В твоїх очах" – новий кліп від Paul Manandise (Youtube-канал Paul Manandise)
Під час туру по Україні, який стартує в кінці літа, Поль Манондіз презентуватиме свій альбом "Мій рай". Зокрема, відбудуться концерти у Львові, Івано-Франківську, Золочеві, Жовкві, Тернополі.
"Всього буде 35 концертів, і в кожному місті вже розпродали всі квитки! Я говорив ще рік тому, що хотів би поїхати у великий тур і великими, і маленькими містами західної України, де мене добре знають. Я, чесно кажучи, шокований тим, що квитки розкупили так швидко. Люди купують квитки, фотографують їх і викладають в соцмережах. Це сприяє тому, що у невеликих містах новина про концерт розходиться дуже швидко", - говорить Поль Манондіз.
Раніше він вже виступав у багатьох містах України, але це були виступи не один за одним, а періодичні приїзди.
"Мені подобається їздити саме по невеликих містах країни ще й тому, що для мене це і спосіб дізнатись про Україну набагато краще. Провести такий тур – для мене це великий подарунок долі!" – говорить артист.
Коли він разом з командою вирішив організувати тур, то не знав, скільки людей прийде.
"Я написав у себе на Facebook пост. Запитав: "В яких містах ви хочете мене бачити?" Не очікував, що бажають бачити мене в тому чи іншому місті буде так багато. Люди вказали так багато населених пунктів! Я побачив реакцію публіки і вирішив, що треба їхати. Я багато працюю в мюзиклах та інших проектах, а тут, нарешті, зможу представити свої пісні і свій перший альбом", - додає він.
Гастролі по невеликих містах України дуже потрібні людям, говорить Поль.
"Якщо всі будуть їздити тільки у Львів, Одесу чи Харків, то як же інша публіка? На щастя, я помічаю, що дуже багато українських артистів стали їздити і туди, де концерти проходять не так часто. Наприклад, у містечко, де живе не більше 10 тисяч людей", - говорить Поль.
Він нагадує, що один з факторів приходу Олега Винника на пік популярності були гастролі саме з невеликих містах України, де біля нього швидко з'явилося безліч фанів (а швидше фанаток).
До речі, сам Поль нещодавно записав французьку версію пісні Винника "Вовчиця".
"Взагалі я поважаю Винника за те, як багато він працює. Перед тим, як вийти до публіки з концертною програмою, він готувався дуже довго, все опрацьовував до дрібниць. І, якщо чесно, я хотів би заспівати "Вовчицю" разом з ним. Хочу, щоб при цьому сам Винник співав французькою, а я – українською. Насправді ми говорили з ним про це. Коли у мене був тур по Карпатах, перше місто, де в мене був концерт, стала Коломия. Там я вперше в житті почув пісню "Вовчиця". Мені пісня сподобалася, я став її слухати знову і знову. І вирішив записати французьку версію цієї композиції. Так і вийшло у підсумку", - говорить він.
Відео: Кавер на хіт Олега Винника (youtube.com/Paul Manandise)
Винник "дав добро" на створення французької версії пісні.
"Я запитав, чи можу я це зробити. Він сказав – "так, роби". Я листувався з ним, коли він був у Німеччині. І вже коли він почув готову версію пісні французькою, то дзвонив мені, хвалив. У той момент запропонував мені заспівати з ним цю пісню разом. Але потім ми зайнялися різними проектами і поки що до цієї пропозиції не поверталися. Час покаже, як буде далі. Думаю, варто нагадати йому про цю пропозицію", - звертає увагу артист.
Поль прекрасно знає про те, як в Україні ставляться до Олега Винника: одні готові викласти за квиток на його концерт будь-які гроші, а інші над цим фактом сміються. Сам француз говорить, що неможливо не поважати Олега Винника хоча б за те, що він – трудоголік.
Відео: video.rbc.ua
"Звичайно, навколо Винника – безліч жартів. Але він сам до себе ставиться з іронією насправді. Я думаю, він все чудово розуміє, що про нього думають, і намагається це якось з гумором обіграти. Я спілкувався з ним кілька разів, і у мене були про нього тільки хороші враження. Організувати концерт на стадіоні – це вже багато про що говорить!" – висловлює думку Поль Манондіз.
Французька версія пісні "Вовчиця", яку він записав, багатьом сподобалася, зізнається співак.
"Деякі писали, що я заспівав навіть краще, ніж Олег Винник. Але багато відданих фани Винника налетіли у коментарі до відео пісні й писали, що взагалі не треба було робити таку версію, адже "тільки Олег може співати цю пісню!" – говорить він.
Хоч Поль і живе в Україні досить недовго, але при цьому вважає себе виключно українським співаком і щирим патріотом нашої країни.
Він також регулярно стежити за новинами української політики та шоу-бізнесу. Підтримує запровадження квот на україномовну музику на радіо та популяризацію нашої музики замість російської.
"Якщо чесно, мені набагато приємніше слухати Винника українською, ніж якого-небудь Стаса Михайлова російською мовою, пісні якого раніше долинали звідусіль. Думаю, у деяких українських артистів їх колегам варто повчитися тому, як заробляти, не беручи участь у будь-яких гастролях у окупанта і не виступаючи на корпоративах в Росії. Наприклад, я ніяк не зрозумію, чому Віталій Козловський досі має статус заслуженого артиста України, хоча їздив виступати в Росію під час війни. Та ще й де виступив? На святкуванні 9 травня! Статус заслуженого – це привілей, яку дають за певні заслуги, наскільки я розумію", – висловлює думку артист.
За його словами, Козловському не варто було їхати виступати в Росії під час війни з Росією.
"Тим більше, статус заслуженого артиста – це велика відповідальність. Ти ж представляєш країну, яка нагородила тебе таким статусом. Який, можливо, зробив тебе популярнішим, ніж ти був. Я намагаюся завжди говорити правду і те, що я відчуваю глибоко всередині: я б запропонував забрати у Козловського статус заслуженого артиста", - вважає Поль Манондіз.
Раніше, до речі, пропозицію позбавити Козловського статусу заслуженого артиста вже висловлювали деякі активісти.
На жаль, в Україні багато хто давно звик до того, як часто артисти нагадують, що вони – "поза політикою". Поль з такою позицією категорично не згоден.
"У кожного артиста є індивідуальність, і повинна бути позиція. Ми ж не говоримо про політику не в тому сенсі, хто яку партію підтримує. А про те, що в країні війна, яка охоплює не тільки якесь абстрактне поняття "політики", а й усіх людей, які у цій країні живуть", - підкреслює співак.
Фото: "Думаю, якщо завтра піднімуть податок на концертні збори, що безпосередньо впливатиме на "аполітичного" артиста, він може заговорити про політику того ж дня" - Поль Манондіз (РБК-Україна)
Він вважає: показати свою позицію, маючи велику аудиторію – це було б набагато сміливіше, ніж віджартовуватися у відповідь на численні гострі питання
"Це особиста відповідальність – показувати приклад своєї аудиторії. LOBODA пише гарні пісні. Але те, як вона себе веде – неприйнятно. Насправді шоу-бізнес і політика пов'язані, тому "я поза політикою" – це дуже хитра позиція для артиста. Говорити такі слова – в цьому немає ніякого сенсу. Політика впливає на наше життя щодня! Рішення, які приймаються політиками і главою держави, впливають на всіх нас без винятку. І на артистів, співаків, акторів в тому числі, звичайно. Політика – це не просто якась особистість. Це і податки, і пенсії, і зарплати. Думаю, якщо завтра піднімуть податок на концертні збори, що безпосередньо впливатиме на "аполітичного" артиста, він може заговорити про політику того ж дня", - вважає Поль Манондіз.
Поль також згадує, що про Святослава Вакарчука все частіше говорять як про можливого кандидата у президенти України. При цьому сам артист так і не дав однозначної відповіді на питання, чи буде він балотуватися, а тим часом він разом з "умовним Зеленським" з'являється в кожному електоральному рейтингу останніх місяців.
"Святослава Вакарчука можна вважати послом української музики в різних країнах. Він співає українською, професійно з'єднує різні стилі і неймовірно викладаються на концертах. Особисто мені дуже подобається Вакарчук, але я теж не бачу його президентом України. Я хотів би, щоб президентом стала жінка. Але, підкреслю, не Юлія Тимошенко! Україні потрібна свіжа кров, новий лідер. Зараз конкретного кандидата на цю роль я поки не бачу, але він може з'явитися. Україна як ніколи потребує нових ідей, нових людей, а не тих, хто знаходиться в політиці вже десятки років", - говорить Поль Манондіз.
Багато в Україні змінилося за час, поки Поль живе в нашій країні, зауважує сам артист.
"Після Майдану я помічав дуже високі очікування людей на те, що все тепер дуже швидко буде змінюватися на краще. Потім, пізніше, після Майдану, я почав помічати депресію у українців. Мовляв, все не стає краще. Але зміни приходять не відразу, і багато змін залежать саме від нас. Від того, будемо ми ходити на вибори і голосувати вдумливо, чи будемо ми щось хотіти змінювати у своєму районі, у своєму місті, в своїй країні. Я – великий патріот України і хочу сам докласти зусиль до того, щоб країна змінювалася на краще", - підкреслює Поль Манондіз.
Нагадаємо, раніше Поль Манондіз вирішив стати громадянином України.
Також раніше французький співак презентував свій україномовний альбом.