Михайлів день: традиції, прикмети православного свята

STYLERДозвілля        19.09.2016 - 14:24
Фото: Архангел Михаїл (zlatatravel.com)
Фото: Архангел Михаїл (zlatatravel.com)

На Михайлів день заборонено працювати і сваритися, а після свята починаються заморозки

Михайлів день 19 вересня - одне з найбільш шанованих православних свят, яке відзначається на честь Архангела Михайла. Про головні особливості і звичаї, а також про те, чому церква назвала свято Михайлове чудо, а в народі це був День осінньої братчини, розповість Styler.

Михайлів день: історія

19 вересня православні християни відзначають свято, присвячене чуду, здійсненому Архангелом Михайлом в 4-му столітті. Згідно з легендою, Михайло врятував від руйнування церкву, збудовану в Ієраполісі праведником Архипом.

Ця церква була зведена поруч з цілющим джерелом, води якого повернули зір дочці праведника. У храм щодня приходило безліч людей в надії на зцілення, і це дуже не подобалося язичникам.

Святий Михайло 

Фото: Святий Михайло (fb.ru)

Ідолопоклонци задумали затопити церкву, з'єднавши дві річки. Але сталося диво, і їм не вдалося знищити храм. З'явився Архангел Михайло, своїм жезлом зробив в горі розколину і велів водам нестися на язичників.

Святого Михайла вважають захисником і покровителем тих, хто бореться зі злом. Архангел охороняє ворота раю і є строгим суддею, що зважує на терезах хороші і погані вчинки померлих душ.

19 вересня: яке свято за народним календарем

Наші пращури вважали Михайлів день дуже небезпечним святом, в яке категорично заборонялася будь-яка робота, сварки і конфлікти.

У слов'ян 19 вересня відзначали День осіннього братчини - сільське свято, на якому всією громадою вирішувалися сімейні питання. Так як сваритися в свято вважалося великим гріхом, відносини з'ясовувалися мирно, після чого влаштовувалися пишні гуляння з обіймами і "братання". Напередодні жінки пекли пироги, а чоловіки варили медовуху. Кожна сім'я приносила до загального столу своє частування

Михайлів день 19 вересня: традиції, прикмети і що не можна робити в свято

Виконання будь-якої роботи на Михайлове чудо може бути небезпечно неприємними сюрпризами. Наприклад, травми, поломка техніки і інструментів. За повір'ями, Архангел Михайло - злопам'ятний святий, який суворо карає за недотримання традицій.

На Михайлово чудо запрещено работать

Фото: На Михайлове чудо заборонено працювати (novini.bg)

Михайлів день: традиції в церкві

У храмі 19 вересня проходить молебен і обов'язково ставлять загальну свічку. У православне свято Михайлів день просять про щастя, достаток та взаєморозуміння в сім'ї. Вважається, що загадані на Михайлове чудо бажання виконуються, якщо людина проводить день правильно і робить тільки добрі справи.

Михайлів день: звичаї сімейного свята

Михайлове чудо треба відзначати в колі сім'ї і ходити в гості до близьких родичів. Залишки з святкового столу заборонено викидати, їх потрібно віддати голодуючим і нужденним. З частувань подають пироги, овочі і фрукти.

У свято можна задавати будь-які питання і на них повинні відповідати тільки правдою. Брехня в Михайлів день призведе до біди.

Михайлів день: прикмети на погоду

За прикметою з Михайлового дня варто очікувати перших осінніх заморозків.

В Михайлів день вранці на деревах є іній - взимку буде багато снігу.

Листя з осики падають обличчям "вгору" - зима буде холодною, а якщо навпаки - теплою.

С Михайлова дня начинаются заморозки

Фото: З Михайлова дня починаються заморозки (greenbelarus.info)

Якщо на Михайлове чудо тепло, то осінь буде довгою, а якщо холодно - короткою і холодною.

Сині хмари ввечері 19 вересня - до зміни погоди.

Якщо в Михайлів день на ялинах і соснах мало шишок, то зима буде теплою.

Зима настане рано, якщо на Михайлове чудо листя на верхівці беріз зелені.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top