ua en ru

"На його місці": у Києві на постаменті поваленого Леніна відкрили інсталяцію

"На його місці": у Києві на постаменті поваленого Леніна відкрили інсталяцію Фото: Синтія Гульеррес в інсталяції "Населяючи тіні" (facebook.com)

Протягом тижня всі бажаючі можуть піднятися і постояти на п'єдесталі на бульварі Шевченка, де раніше був пам'ятник радянському вождю

У Києві на місці пам'ятника Леніну на бульварі Тараса Шевченка, який повалили на початку подій на Майдані, відкрили тимчасову інсталяцію "Населяючи тіні". Вона буде діяти до 14 липня. Кожен бажаючий може піднятися на постамент по східцях і зайняти порожнє місце на декілька хвилин.

Проект культурного фонду "Ізоляція" представила мексиканська художниця Синтії Гульеррес, її ідею визнало кращою незалежне міжнародне журі.

"Тимчасовий пам'ятник, вбудований в залишки старого монумента, апелює не стільки до зведеної конструкції, скільки до людей, які його створюють своїми рухами, своїм присутністю, ідеями. "Населяючи тіні" - це свого роду пам'ятник в процесі будівництва, де кожен є частиною ідентичності, яка змінюється з плином часу і з людьми", - пояснюють організатори культурної інтервенції в Facebook.

Ініціатори акції пропонують викладати в мережі свої фото з постаменту Леніну під хештегом #iLenin.

До речі, в центрі Києва з'явився радиозаяц.