Іноді улюблені продукти та інгредієнти приховують "секрети"
А ви впевнені, що знаєте все про улюблені продукти? Так часто ми не звертаємо уваги на етикетки про описи на упаковках. Та й особливо не вдаємося в подробиці виробництва тих чи інших інгредієнтів.
Styler зібрав незвичайні факти про їжу, про яких все ж краще знати.
Жувальні цукерки містять дійсно універсальний інгредієнт (фото: pixabay/9355-9355)
Не поспішайте панікувати! Як виявилося, самий твердий і тугоплавкий віск рослинного походження – карнаубський віск – застосовується не тільки в промислових цілях, але і при виробництві жувальних цукерок.
Карнаубський або бразильський віск добувають з листя пальми. Він не токсичний. А застосовують його для створення автомобільного воску, лаку для взуття, полірувальних лаків для підлоги і меблів, воску для серфінгу. Також він служить загусником для губної помади, туші, тіней. А також карнаубським воском можуть натирати яблука для захисту від дрібних шкідників. Ось такий універсальний продукт!
Добути боброву струмінь, не вбивши при цьому тварину, неможливо (фото: pixabay/Bouf16)
Справа в тому, що натуральний ароматизатор зі смаком ванілі отримують завдяки використанню виділень бобра – так званого бобрового струменя!
Бобровий струмінь – дуже пахуча речовина, яка міститься в парних залозах бобрів. Самі ж тварини мітять нею територію.
При цьому використовували боброву струмінь у медичних цілях вже з давніх часів. Це була ледь не панацея від усіх хвороб. Звичайно, це не так. Хоча спектр використання незвичайної "добавки" в різних препаратах справді широкий: від лікування бронхолегеневих захворювань до нервових і серцево-судинних недуг. Також екстракт бобрового струменя активно використовується в косметології.
І все ж більш поширене використання звичайної ванілі (фото: unsplash/cellisboa)
Давно було відзначено, що бобровий струмінь володіє дуже сильним ароматом ванілі, так як бобри вживають багато деревної кори і листя. Не дивно, що парфумери і кухарі давно взяли на замітку цю властивість.
Сьогодні екстракт бобрового струменя також вважається "натуральним ароматизатором". В приготуванні продуктів його використовують в якості натурального замінник ванілі, рідше – як замінник малинового і полуничного смаку.
Поспішаємо заспокоїти. Видобуток бобрового струменя досить складне заняття. На жаль, отримати його ніяк не можна, не вбивши бобра, у якого вирізають залозу. Тому щорічне використання цього екстракту в промислових масштабах низьке.
"Лакове покриття" для цукерок виготовляють з шелаку (фото: pixabay.com/FoodieFactor)
Так-так, природну смолу шелак використовують не тільки для виробництва лаку, яким закріплюють красивий манікюр.
Шелак їстівний і використовується в якості глазурі для покриття таблеток і цукерок! При цьому позначають його як харчова добавка Е-904.
Цікаво, що природню смолу шелак виробляють самки комах-червців, що паразитують на деяких тропічних і субтропічних деревах в Індії і країнах Південно-Східної Азії.
Раніше люди вірили в лікувальні властивості томатного соусу (фото: pixabay.com/PDPics-44804)
Це сьогодні кетчуп входить в трійку найпопулярніших соусів світу. А от ще в 1800-х роках вважалося, що соус з помідорів володіє потужними лікувальними властивостями і може допомогти при діареї, жовтяниці, нетравленні шлунка та інших хворобах шлунково-кишкового тракту.
На щастя, у 1840 році "томатні таблетки" були визнані неефективними. Навпаки, вживання томатного соусу при деяких серйозних проблемах зі шлунком тільки шкодило.
Сьогодні кетчуп – це просто кетчуп, смачна добавка до улюблених страв.
Гострі перці здатні "вводити в оману" наші смакові рецептори (фото: unsplash/calumlewis)
Часто гострий перець асоціюється з "пекучим смаком". Однак цікаво, що це не зовсім коректне визначення.
Пекучість викликає алкалоїд капсаїцин, який міститься в стручкових перцях. Так от, це хімічна сполука "обманює" ваші сенсори, змушуючи відчувати печіння в роті. Тобто якогось специфічного "смаку" немає.
Фото: pixabay/RitaE-19628
Часто можна почути, що вегетаріанці і вегани не можуть вживати желатин. Цікаво, що багато хто не знають, з чого виробляють найпоширеніший згущувач продукту, який використовують для приготування улюблених желе, тортів, цукатів, йогуртів, жувальних гумок і т. д.
Желатин – це білкова речовина. І виробляють його з колагену, що міститься в кістках, хрящах, шкірі і жилах тварин.
Смачний мигдальний горішок " добувають з кісточки плода (фото: unsplash/chuttersnap)
А ось так виглядає плід мигдалевого дерева. Всередині – кісточка, а в кісточці – смачне ядро-"горішок" (фото: edimdoma.ru)
А ви знали, що мигдаль – це рослина роду сливових? Тому мигдальний "горішок " – це ніякий не "горіх", а ядро кісточки ядрового плода (як зливу або абрикос).
Цікаво, що на відміну від тих же слив, м'якоть плоду мигдалю не дуже смачна. У цьому плані "домінує" саме ядро кісточки.
"Солодкий янтар", а ще і вічний (фото: pixabay/explorerbob)
Мед – це єдиний продукт з вічним терміном зберігання.
Археологи знаходили у єгипетських гробницях мед, якому було кілька тисяч років. При цьому він був придатний до вживання.
Мед не гниє, не випаровується, не втрачає корисні властивості. Вчені виділяють кілька причин такого унікального властивості. Мед здатний поглинати вологу з навколишнього середовища, тому не засихає. У нього надто низький рівень pH, через щло середовище навколо нього занадто кисле, щоб в ньому могли розмножуватися мікроби. Крім того, "солодкий янтар" виробляє перекис водню, що вдвічі захищає його від шкідливих бактерій.
Однак, якщо в меді буде багато води, в ньому можуть з'явиться дріжджові грибки. Після чого мед забродить. Але навіть після цього "хмільний мед" все ще придатний до вживання.
А у морозива, виявляється, багато спільного з морем (фото: unsplash/jaredsluyter)
Улюблена літня солодкість містить у собі морські водорості.
Справа в тому, що в межах масового виробництва в морозиво додають стабілізатори, які підтримують незмінний фізико-хімічний стан харчового продукту.
А виробляють стабілізатори часто з водоростей. Приміром, добавку Е-407 карагін отримують з червоних морських водоростей. Альгінова кислота, яку використовують як загусник, витягують з червоних, бурих і деяких зелених водоростей.
Селера часто використовують в різних дієтах (фото: pixabay/stevepb)
Селера – особливий овоч. Він вважається лідером серед овочів з так званою мінусовою калорійністю. Так, на його перетравлення організм витрачає більше калорій, ніж отримує. Тому селеру радять використовувати в різних дієтах і "розвантажувальних днях".
Однак, це не означає, що з'ївши з десяток цукерок і випивши смузі з селери, ви схуднете на очах ;)
Барвник яскравого червоного кольору добувають з комах (фото: unsplash/brookelark)
Натуральний харчовий барвник кармін отримують із кармінової кислоти, яку в свою чергу отримують із самок комах кошенілі. Ця добавка надає виробленим продуктам яскравий червоний колір, який позначають як Е-120.
І все ж кокосову воду краще пити (фото: pixabay/Couleur)
Вражаюче, але кокосову воду можна використовувати в якості ізотонічного розчину, коли медичний фізрозчин недоступний.
Виявляється, ще під час Другої світової війни британські та японські пацієнти тимчасово отримували кокосову воду внутрішньовенно, так як фізрозчин був відсутній. Вважається, що вода з кокоса – стерильна і має такий же рівень електролітичного балансу, як і плазма крові.
Однак підкреслюється, що це був крайній метод у військових умовах!
Іноді досить просто подумати про улюблені продукти (фото: unsplash/daviidstreit)
Вчені з'ясували, що одних тільки міркувань про улюблені продукти достатньо, щоб у вашому організмі почав виділятися "гормон задоволення" – дофамін.
До речі, сьогодні в усьому світі дуже популярна молекурярная кухня. Під час застілля в ресторані, будь-молекулярне страва відразу ж приковує до себе увагу: поряд із звичними салатами, пирогами і м'ясом воно виглядає як щось зовсім незвичайне і навіть неймовірне!