Український кухар поділився оригінальними рецептами страв, які точно не залишать вас байдужими
На порозі – Старий Новий рік, до вас скоро прийдуть гості, а готувати безліч складних страв зовсім немає часу? Не біда! Ми підготували для вас добірку простих у приготуванні, але дуже оригінальних страв для вишуканої вечері.
Рецептами страв на Старий Новий рік з нами поділився відомий український кухар Євген Клопотенко. Він впевнений: кулінарні клопоти не повинні бути тягарем, адже приготування їжі нерідко перетворюється в суцільний поспіх і надмірні переживання. А дарма!
"Думаю, головний секрет – це готувати із задоволенням, яку страву ви б не робили. Не варто витрачати на приготування їжі добу або дві. Якщо готувати прості страви зі звичайних і доступних усім продуктів, часу на готування піде набагато менше", - говорить Євген Клопотенко.
За його словами, не варто засмучуватися, якщо у вас немає можливості приготувати багато страв.
Старі традиції пора змінювати, впевнений Клопотенко: замість звичного олів'є можна приготувати гарнір з кускусу з рибою. А ще – запечену картоплю з шампіньйонами і оригінальний десерт – шоколадну салямі.
Клікайте на картинки рецептів, щоб побачити їх у збільшеному варіанті.
Для страви знадобиться 1 індича грудка зі шкіркою, кориця, курага, барбарис, біле вино, оливкова олія. Також - сіль і перець за смаком. Для соусу потрібно підготувати заморожену журавлину, цукор і мед.
Перш за все треба порізати курагу і сушений інжир. Сухофруктів має бути стільки, щоб вони могли щедро покрити індичу грудку.
Сухофрукти потрібно змішати з корицею, сіллю, білим вином, чорним перцем, оливковою олією і барбарисом. Цією сумішшю натерти індичку.
Індичку треба загорнути у фольгу і поставити запікати при 180 градусах до готовності. Розкрити фольгу, коли індичка буде наполовину готова.
Приготувати соус: журавлину залити гарячою водою, щоб вона розморозилася. Потім перетерти через сито. Поставити перетерту журавлину на вогонь у невеликій каструлі. Як тільки вона нагріється, додати до неї мед і цукор. Випарювати суміш на невеликому вогні, доки стане густою.
Подавати індичку разом із соусом.
Для торта знадобляться: півкілограма курячої печінки, 2 яйця, 2-4 столові ложки борошна, 150 грамів замороженої смородини, 400 грамів крем-сиру, 100 грамів цибульного конфітюру, соняшникова олія для смаження, сіль і перець за смаком.
Спочатку треба ягоди розморозити при кімнатній температурі.
Потім печінку перебити у блендері до отримання однорідної маси. Додавати при цьому борошно по чайній ложці. Має вийти така ж консистенція, як для млинців. Додати в масу сіль і перець.
З отриманої маси сформувати млинці однакового розміру. Обсмажити на сковорідці з антипригарним покриттям, додавши рослинної олії.
Викласти млинці на тарілку, дати їм охолонути.
Кожен млинець змастити крем-сиром. Викласти на них ягоди і трохи цибулевого конфітюру. Торт прикрасити ягодами і поставити в холодильник мінімум на дві години. Після цього – подавати до столу.
Для однієї порції страви знадобляться: 200 грамів філе хека (1 штука), 30 грамів кускусу, 2 томати чері. Також – половина невеликої червоної цибулини, половина лимона, насіння фенхелю на кінчику ложа, 1-2 столових ложок оливкової олії, сіль і перець за смаком.
Кускус потрібно залити окропом в невеликій мисці. Дати настоятися 5 хвилин під кришкою.
У цей час на сковорідці обсмажити тонко нарізану цибулю і порізані великими шматками томати. Додати сіль і перець, насіння фенхеля, сік лимона. Викласти на сковорідку кускус, добре перемішати і зняти з вогню.
Філе хека трохи посолити. Викласти на пергамент кускус з овочами, а зверху – рибу. Загорнути в конверт і перев'язати з двох сторін кулінарною ниткою. Поставити в розігріту до 180 градусів духовку. Запікати протягом 10 хвилин.
Обережно розкрити конверт і подати на тарілці, поливши рибу соком лимона.
Для трьох порцій картоплі знадобляться: 6 картоплин, 70 грамів вершкового масла, 100 грамів печериць, 50 грамів цибулі. Також – 1 зубець часнику, сіль і перець за смаком, розмарин.
Картоплю розрізати уздовж на дві частини. Кожну частину нарізати ще і в поперек.
Розтопити в каструлі вершкове масло, доки стане рідким. Викласти картоплю у форму на пергамент, щедро змастити розтопленим вершковим маслом. Додати сіль, розмарин, перець. Зубчик часнику розчавити плоскою частиною ножа і покласти до картоплі. Поставити в розігріту до 180 градусів духовку.
Гриби помити, порізати великими шматочками.
Цибулю порізати дуже дрібно і обсмажити на вершковому маслі кілька хвилин. Додати в масу гриби і перемішати. Смажити ще кілька хвилин.
Посипати картоплю тушкованими грибами і довести картоплю до готовності в духовці. Подавати страву до столу теплою.
Для чотирьох порцій страви знадобляться такі складові: 100 грамів білого шоколаду, 150 грамів вершкового масла, цукор, арахіс, 200 грамів цукрового печива, цедра половини лимона, 50 грамів сушеної журавлини, 20 грамів коньяку (за бажанням).
Спочатку треба на водяній бані розтопити білий шоколад. Вершкове масло нагріти до кімнатної температури. Печиво розламати у велику крихту. Якщо беремо волоські горіхи, то їх теж треба трохи подрібнити.
У мисці збити жовтки із цукром. Додати коньяк і розтоплений білий шоколад. Якщо десерт плануєте давати дітям, то замість коньяку додайте воду. Перемішати до однорідності. Додати печиво, горіхи, журавлину і цедру лимона.
Добре вимісити і викласти суміш на пергамент або на щільну плівку.
Сформувати ковбаску. Зав'язати з двох сторін. Поставити в холодильник мінімум на 8 годин, після чого можна відразу ж подавати цей десерт до столу.
Нагадаємо, раніше The Washington Post прорекламували український борщ.
Також ми підібрали кращі рецепти смачних зимових страв.