ru ua

BMW збив вагітну на переході: нові подробиці

BMW збив вагітну на переході: нові подробиці Фото: ДТП в Києві (надано для Styler)

Постраждала продовжує проходити діагностику і лікування

Раніше стало відомо, що у Києві неподалік від станції метро Тараса Шевченка перед Новим роком сталося ДТП: водій сірого BMW FFA 241 на литовських номерах прямо на пішохідному переході збила дівчину, яка була на той момент на 2,5 місяці вагітності.

Постраждалу Юлію Биковську відвезли в лікарню швидкої допомоги. Пізніше у двох сторін виникло непорозуміння в питанні того, як буде проходити компенсація за травми, завдані вагітній при ДТП.

Автотехнічної експертизи поки не проводили

Через деякий час після події, Styler зв'язався з родичкою Юлії Биковської, щоб дізнатися, як розвивалися події далі.

Як розповіла у коментарі Ольга, сестра чоловіка постраждалої, сторона винуватиці ДТП вислала їм всього 5 тисяч гривень, хоча коштів на лікування та діагностику вони витратили значно більше.

Також вона повідомила, що медичної експертизи поки не проводилося.

"Поки висновку експертизи немає. Судячи з інформації станом тиждень тому, не було також і автотехнічної експертизи. Водій порушила одразу два правила дорожнього руху, які призвели до аварії. Як мінімум два!" – підкреслює Ольга.

Але, з іншого боку, точну медичну експертизу можна буде провести тільки через якийсь час, говорить вона.

BMW збив вагітну на переході: нові подробиціФото: Постраждала перебуває вдома, регулярно проходить обстеження, каже Ольга (надано для Styler)

"Навіть якщо невропатолог, вертебролог, ортопед, нейрохірург та інші лікарі зроблять припущення, то це буде лише попередній діагноз. Сказати точно, поки вагітній не можна робити МРТ, вони не можуть", - констатує вона.

Виплатять тільки лікарняний, але не зарплату

Крім того, що сім'я витратила багато грошей на лікування, постраждала також не ходить на роботу і не отримує ту зарплату, яка повинна отримувати. За словами Ольги, Юлія не змогла заробити близько 17 тисяч гривень.

"Їй виплатять тільки лікарняний, але це зовсім не ті гроші, які вона могла б заробити. Зараз вона, звичайно ж, не перебуває на роботі. Крім того, у неї через поганий стан здоров'я зірвався вигідний контракт, підписавши який, вона могла б заробити мінімум 25 тисяч. Для мами, яка чекає дитину, це, звичайно ж, чимало. Контракт не відбувся, і чоловік був змушений залучити іншого підрядника", - звертає увагу Ольга.

"Це був високий і невиправданий ризик"

"Підсумовуючи, хочу звернути увагу на те, що в цій ситуації мене дивують кілька моментів. По-перше, чому швидка допомога відвезла вагітну постраждалу в БСП, де немає відділення гінекологи і досвідчених фахівців по вагітності?" - каже Ольга.

За її словами, це був високий і невиправданий ризик.

"У Києві є клініки з усіма відділеннями. Завжди ж пріоритет вагітності", - додає родичка Юлії Биковської.

BMW збив вагітну на переході: нові подробиціФото: Раніше родичі шукали свідків аварії (РБК-Україна)

"По-друге, у 21 столітті, у столиці, не в глушині, хоч при мінімальному світовому досвіді ситуацій травм хребта вагітної, нема тактики, способів діагностики та лікування! Наприклад, якийсь нешкідливий аналог або спосіб УЗД, який би дозволяв вагітним дивитися хребет, судини і нервові гілки в області попереку", - говорить Ольга.

Вона закликала читачів поділитися досвідом, якщо хтось стикався з подібними ситуаціями.

"Якщо у читачів був особистий досвід, і вони можуть ним поділитися, ми будемо вдячні за інформацію. І якщо є лікарі, які вивчають цю специфіку, дуже хочеться дізнатися про це. Також мене дивує, чому немає практики термінової допомоги держави з наступним стягненням з винної сторони? І не тільки в ситуаціях ДТП. А коли людина - сирота? Самотня? Чи в чужому місті? А якщо саме він - єдиний годувальник сім'ї і банально нема чого було накопичувати на всяк випадок?", - цікавиться вона.

В найближчому майбутньому Ольга планує створити блог, де буде розповідати про можливості допомоги постраждалим в подібних випадках, адже в інтернеті їй доводилося бачити дуже мало таких порад.

Нагадаємо, в столиці на Великій Васильківській таксі авто протаранило патрульної поліції.

Такожє у мережі обурилися катастрофічному стану доріг на відомому курорті.