ua en ru

Прозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина перша

Прозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина перша Фото: У новому весняно-літньому сезоні українські дизайнери закликають підкреслювати жіночність і не відмовлятися від трендів минулих сезонів (Колаж, Styler.rbc.ua)

Широкі штани і укорочені кльоші, піджаки класичного крою, сітка, волани і рюші знову актуальні. Дизайнери акцентують увагу на романтичному образі, повітряній жіночності з ноткою кокетства

39-й Ukrainian Fashion Week (12-18 жовтня) зібрала під одним дахом більше 50 українських дизайнерів і близько 20 тис. гостей. Протягом семи днів столичні "стильні штучки" дізнавалися про головні тренди наступного модного сезону весна/літо 2017.

На цей раз вітчизняні дизайнери вирішили згадати про стару добру класику. На модному подіумі знайшлося місце для спогадів з 1980-90-х років, не обійшлося без віянь 1920-х.

Ділові брючні костюми, легкі шовкові блузи, сукні та сарафани, прикрашені воланами і рюшами – все це має бути у вашому гардеробі. Всі, як один, дизайнери роблять ставку на натуральність, легкість і прозорість матеріалів. Визначаючись з колірною гамою, зупиніться на відтінках жовтого і золотого, рожевого, теракотового. Поєднання чорного і білого ніколи не вийде з моди.

Переглянувши більше ста фотографій і десятки відео, ознайомившись з рекомендаціями дизайнерів, редакція Styler підготувала гід по ключовим трендам наступного модного сезону весна/літо 2017.

1. Широкі штани і укорочені кльоші

Прозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина перша

Фото: Широкі штани – обов'язковий елемент гардеробу сезону весна/літо 2017. Бренди: SAYYA BY LUBA MAKARENKO, VOROZHBYT&ZEMSKOVA, YANA CHERVINSKA, Label ONE, DIPHYLLEIA, GOLETS, Elena BURENINA, ANDRETAN, KATERINA KVIT, OSTEL (fashionweek.ua)

На 39-му Українському Тижні Моди практично кожен дизайнер представив свій варіант широких штанів. Важливе зауваження: чим ширше – тим краще.

Якщо на Паризькому Тижні Моди дизайнери в основному "грали" з класичними покроями і формами, віддаючи перевагу брюкам в підлогу, то їх українські колеги роблять акцент на укорочених брюках. Знову-таки ширина нікуди не дівається і має ключове значення у формуванні вашого образу в наступному сезоні.

Широкі брюки відмінно поєднуються з класичними піджаками, оригінальними майками на тонких лямках і блузами, спортивними бомберами і навіть светрами.

Цікавий ансамбль представила дизайнер Люба Макаренко (бренд SAYYA): широкі жовті штани з високою талією гармонійно виглядають з таким же жовтим топом, прозорою сорочкою з довгими рукавами і кімоно-поясом. Ще один оригінальний "альянс" показали на модному подіумі дизайнери бренду VOROZHBYT&ZEMSKOVA: широкі сірі штани, прозора блуза з широким горлом і укорочений смугастий жакет з довгими рукавами.

Знову актуальним стає кльош. Тут дизайнери пропонують бути сміливими.

2. Прозорі речі

Прозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина перша

Бренди: Прозорі речі краще комбінувати з монотонними і яскравими елементами гардеробу. Бренди: Label ONE, ZALEVSKIY, NAVRO, FROLOV, AYSINA, Yuliya Polishchuk (fashionweek.ua)

Та ані натяку на зайву еротичність або спокусу. Модний сезон весна/літо 2017 пройде під зіркою жіночності, легкості і ніжності. Прозорі і напівпрозорі блузи, сукні, спідниці, жакети покликані підкреслити цей посил. Правда, без сміливості тут також не обійтися.

Якщо ви не готові розгулювати без білизни в прозорих шатах від FROLOV, Label ONE або ZALEVSKIY, тоді зупиніться на декоративних прозорих вставках на сукнях або куртках з щільного прозорого латексу.

3. Класичний брючний костюм

Прозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина перша

Фото: Ширинкою костюм з вільним піджаком в стилі 80-х – must have нового модного сезону. Бренди: SLAVA, THE COAT BY KATYA SILCHENKO, LAKE STUDIO, KATERINA KVIT, ELENAREVA, YANA CHERVINSKA, DATUNA, NADYA DZYAK, POUSTOVIT (fashionweek.ua)

Класичний брючний костюм – однозначний must have модного сезону весна-літо 2017. У бездоганній елегантності, вишуканих кольорах, злегка збільшених і похилих плечах на жакетах вгадується вплив 1980-х.

При цьому дизайнери Українського Тижня Моди пропонують не відмовлятися від яскравих принтів і несподіваних деталей. Наприклад, монотонний картатий жакет від бренду THE COAT BY KATYA SILCHENKO прикрашений насичено жовтою оборкою. До речі, жовтий колір – ще один тренд наступного теплого сезону.

Палітра кольорів найрізноманітніша: від класичного чорного і білого до насиченого блакитного. При виборі брючного костюма не варто "зациклюватися" на стандартних вовняних рішеннях. Шовк і всі його варіації – придивіться до легких матеріалів.

Також зверніть увагу на брюки: злегка укорочені або широкі в підлогу – кращі рішення.

4. Плісе і гофре

Прозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина перша

Фото: Плісе і гофре – модний шик 1950-60-х рр. – у наступному сезоні буде не менш актуальне. Бренди: DATUNA, THE COAT BY KATYA SILCHENKO, VOROZHBYT&ZEMSKOVA, POUSTOVIT, DIPHYLLEIA, FROLOV (fashionweek.ua)

Романтичні складочки вже кілька сезонів тримаються у фаворитах не тільки у вітчизняних, але й зарубіжних дизайнерів. При цьому плісировані в модному сезоні весна/літо 2017 може бути все: спідниці, сукні, кардигани, джемпера. Багато дизайнерів вважають за краще розбавляти плісировку стриманими класичними образами, робити їх більш жіночними і по-дівочому легкими.

Правильно підібрані плісировані речі здатні підкреслити достоїнства і приховати недоліки фігури. Вертикальні смуги візуально роблять вас вище і стрункіше. Горизонтальні складки створюють додатковий об'єм.

Вибираючи, скажімо, плісировану спідницю, віддайте перевагу топів або блуз з необъемной тканини. Туфлі на шпильці також прекрасно доповнювати романтичний образ.

Проте українські дизайнери в черговий раз пропонують відмовитися від звичних стандартів. Лілія Пустовіт сміливо поєднує хвилясті плісировані спідниці зі спортивними водолазками кедами на низькому ходу. Дизайнерський дует VOROZHBYT&ZEMSKOVA також вміло подружил плісе з кашеміру светрами і кросівками.

5. Смужка

Прозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина перша

Фото: Добре знайома смужка – незгасаючий тренд. Бренди: ALONOVA, T. MOSKA, ZALEVSKIY, THE COAT BY KATYA SILCHENKO, Ludmila KISLENKO, PRZHONSKAYA, POUSTOVIT (fashionweek.ua)

"Вічна смужка" в черговий раз бере гору в геометричних уподобання українських дизайнерів. Безумовно, смугасті варіації зустрічаються буквально в кожному модному сезоні. Однак цього разу від смужок рябіло в очах.

Горизонтальні, вертикальні, діагональні, будь-якої ширини і квітів. У новому теплому сезоні 2017 смугасті речі рекомендують поєднувати з іншими принтами. Зверніть увагу, що це не обов'язково повинні бути геометричні фігури.

Наприклад, POUSTOVIT, ALONOVA, THE COAT BY KATYA SILCHENKO і ряд інших вітчизняних брендів сміливо поєднують смужку з квітковими декоративними елементами і навіть леопардовими вставками.

6. Волани, рюші

Прозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина перша

Фото: Тренд на волани і рюші продовжує набирати обертів не тільки на українському, але і світових подіумах. Бренди: ELENA BURBA, ALONOVA, YANA CHERVINSKA, NAVRO, DATUNA, NADYA DZYAK, RYBALKO, Label ONE, THE COAT BY KATYA SILCHENKO (fashionweek.ua)

Буквально кожен другий дизайнер, який представив свою весняно-літню колекцію на 39-й Ukrainian Fashion Week, не обійшов увагою стару добру "бабусину" техніку прикрашання одягу. Волани та рюші – ще один must have модного сезону весна-літо 2017.

Навіть найпростіший наряд виглядає цікаво і кокетливо, якщо він прикрашений масивними воланами або вишуканими рюшами. При цьому зверніть увагу, що різні оборки можуть зустрічатися на комірах, рукавах, подолі спідниць, куртках – фантазія розміщення подібних декоративних елементів не має меж.

7. Фатин, органза, сітка

Прозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина перша

Фото: Цікаво, але сітка тримається в тренді. Бренди: NADYA DZYAK, Yuliya Polishchuk, YANA CHERVINSKA, ELENAREVA, Ludmila KISLENKO, ELENA BURBA, SLAVA, AYSINA (fashionweek.ua)

Жіночність і ще раз жіночність – лейтмотив 39-го Української Тижня Моди. Дизайнери всі, як один, постаралися підкреслити дівочу легкість і ніжність у своїх весняно-літніх колекціях. Хтось використовував повітряні волани і рюші, інші обмежилися фатиновыми елементами. А деякі зробили волани і оборки з невагомою органзи.

Yuliya Polishchuk, ELENAREVA, YANA CHERVINSKA, Ludmila KISLENKO і багато інші роблять акцент на ніжності і невагомості жіночого образу. Можете сміливо купувати монотонні сукні з органзи - у новому весняно-літньому сезоні ви будете в центрі уваги.

До речі, вже кілька сезонів поспіль залишається модною одяг з сітки. При цьому вітчизняні дизайнери пропонують різні варіації на цю тему. Сітка може бути незначним декоративним елементом. Але також допускається одяг, повністю зроблений з сітки.

Дизайнер Юлія Айсіна пропонує використовувати складний сітчастий орнамент, що нагадує морську піну, з гіпюру яскравих кольорів.

8. Відкриті плечі

Прозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина перша

Фото: Раз вже мова зайшла про жіночності, саме час згадати про відкриті плечах. Бренди: T. MOSKA, ELENA BURBA, THE COAT BY KATYA SILCHENKO, NADYA DZYAK, GOLETS, BOBKOVA, DIPHYLLEIA (fashionweek.ua)

В наступному модному сезоні українські дизайнери радять не ховати від сонця і захоплених поглядів красиві похилі плечі. Все ж мова йде про жіночності, легкості і ніжності – не забуваємо про це.

Топи, сукні і навіть пальто з відкритими плечима представили ледь не всі дизайнери 39-го Української Тижня Моди. При цьому можете також вибрати одяг з відкритим розрізом для одного плеча.

Більшої легкості образу додадуть вже добре знайомі волани і рюші з органзи або фатину.

9. Жовтий колір

Прозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина перша

Фото: Яскравий жовтий в новому сезоні весна-літо 2017 наступає на п'яти звичного білого кольору. Бренди: NADYA DZYAK, FROLOV, ZALEVSKIY, RYBALKO, Label ONE, LARA QUINT (fashionweek.ua)

Вистачить задовольнятися білим. В наступному теплому сезоні дизайнери пропонують "посміхатися сонцю", розбавивши палітру свого гардеробу від яскраво-жовто-одуванчикового до блідо-ванільного.

Зверніть увагу, що жовтий колір вітається також в якості декоративного елемента. Якщо вам не по душі монотонність образу, тоді обмежитеся жовтим шарфиком з органзи, туфлями або просто жовтою вставкою (кишені, комір).

10. Квітковий принт

Прозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина першаПрозорі блузки, кльош і вічна смужка: модні тренди сезону весна/літо-2017 від українських дизайнерів. Частина перша

Фото: Знову повертається квітковий принт в моду. Бренди: YANA CHERVINSKA, NAVRO, AYSINA, Label ONE, THE COAT BY KATYA SILCHENKO, ALONOVA, LARA QUINT (fashionweek.ua)

Різноманітні принти, в принципі, вже кілька сезонів поспіль не втрачають актуальності.

За словами українських дизайнерів, квіти – символ життя й любові. Але безумовно, квіти – це символ краси та жіночності. Особливою популярністю серед українських дизайнерів користується роза.

Зверніть увагу, що деякі вітчизняні дизайнери не обмежилися зображенням квітів на одязі, а створили об'ємні декоративні елементи зі шкіри (ALONOVA) або тканини (Label ONE).