ua en ru

Археологи виявили в Україні стародавнє поховання князя

Археологи виявили в Україні стародавнє поховання князя Фото: Гробниці (pixabay.com/dimitrisvetsikas1969)

Під час дослідження занедбаного костелу знайшли усипальницю

У місті Клевань Рівненської області під час реставрації Благовіщенського католицького костелу, який був покинутий понад 100 років, під вівтарем виявили давнє поховання. Про це повідомляє канал "Україна".

Дослідники переконані, що натрапили на усипальницю князя Юрія Чарторийського, який заснував українське місто. Їхню версію підтверджують письмові згадки про рід від 17 століття і багате оздоблення трун. У склепі фахівці виявили розриту могилу і кістки.

"Ще видно залишки труни. Тіло перегниває і кістки упереміш з дошками лежать у землі. Видно контури гробу", – розповів археолог Олег Семиля.

"Зазвичай центральна крипта використовувалася для поховання засновників костелу чи міста. У нашому випадку це усипальниця князів Чарторийських, які заснували цей костел", – зазначив історик Олексій Войтюк.

Після проведення відповідної експертизи стане відомо, чи дійсно останки належать князівському роду. Якщо результат буде позитивним, костел зроблять туристичним пам'ятником архітектури.

Відео: Стародавня усипальня (YouTube/Сьогодні)

Зазначається, що дослідники запитають у нащадків Чарторийських, які зараз живуть у Польщі, де перепоховати княжу родину.

"Звернемося до самих представників роду Чарторийських, урядів Польщі та України з проханням допомогти фінансово з реставрації як костелу, так і усипальниці", - розповів один з фахівців.

До речі, археологи виявили могилу Миколи Чудотворця.