ua en ru

Рухається гігантський астероїд: вчені зробили попередження про кінець світу

Рухається гігантський астероїд: вчені зробили попередження про кінець світу Ілюстративне фото (commdiginews.com)

Фахівці відзначили, що діаметр астероїда майже півтора кілометра

Протягом декількох років учені робили заяви про те, що кінець світу може наступити 1 лютого 2019 року через те, що на Землю впаде гігантський астероїд. Проте нещодавно з'явилися нові дані, які заспокоять жителів планети.

Величезний астероїд 2002 NT7 був виявлений в рамках американської програми стеження за об'єктами ще 9 червня 2002 року. За попередніми даними фахівців, діаметр цього астероїда становив 2 кілометри. Пізніше вони уточнили, що діаметр трохи менше – 1,407 кілометра. Він рухався у бік Землі зі швидкістю 28 кілометрів в секунду і зіткнення повинно було відбутися 1 лютого 2019 року.

Через деякий час астрономи перерахували траєкторію астероїда і вказали іншу дату. Так, про його наближення попереджали в січні 2003 року, потім у лютому 2012 року, в серпні 2018 року, і нарешті 13 січня 2019 року стало зрозуміло, що зіткнення не буде.

За підрахунками фахівців, наступна зустріч з гігантським астероїдом може відбутися в 2028 році. Якщо вірити спеціальної таблиці NASA, то в лютому 2028 року він пройде в десятках мільйонів кілометрів від Землі, а ось в січні 2195 року може все-таки відбутися зіткнення. Вчені продовжують спостерігати за траєкторією цього астероїда, щоб при будь-яких змінах, внести поправки у свої прогнози.

"За даними 2002 року, дійсно була виявлена вірогідність зіткнення 2002 NT7 з Землею 1 лютого 2019 року. Оскільки об'єкт діаметром більше 1,4 кілометра, вчені його активно спостерігали. І в подальшому результати спостережень дозволили виключити не тільки зіткнення, але навіть зближення із Землею", - заявила одна з учених.

Вона додала, що цей астероїд видалили з системи моніторингу небезпечних для Землі об'єктів, так як 13 січня він благополучно пройшов повз землю на відстані 61 мільйон кілометрів.

"Від астероїдів, які вже відомі науці, в найближчому майбутньому нам нічого не загрожує. Проблема в тому, що ми знаємо далеко не всі об'єкти, і більшість зіткнень відбувалися несподівано. Зокрема, челябінський астероїд (впав на Землю у 2013 році) виявили тільки коли він увійшов в атмосферу", – додала фахівець.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що зонд NASA досяг астероїда на межі Сонячної системи.

А також розповідали про те, що дослідники виявили загадкові сигнали з глибин космосу.