ru ua

Стівен Хокінг помер: що говорив учений про кінець світу і колонізації космосу

Стівен Хокінг помер: що говорив учений про кінець світу і колонізації космосу Фото: Стівен Хокінг (facebook.com/stephenhawking)

Хокінг спрогнозував терміни зникнення людства

У Великобританії на 77-му році життя помер знаменитий фізик Стівен Хокінг. Вчений помер у себе вдома в Кембриджі.

Styler вирішив нагадати про те, що легендарний фізик говорив про кінець світу і загибелі людства.

Хокінг спрогнозував зникнення людства до 2600 році. Він вважав, що в найближчому майбутньому через діяльність людини температура на планеті сягне кількох сотень градусів за Цельсієм, океани почнуть закипати, а з неба поллються кислотні дощі. За словами фізика, відбудеться те, що зараз спостерігається на Венері.

"Зміна клімату - одна з найбільших загроз, з якими ми стикаємося. І це те, що ми можемо запобігти, якщо будемо діяти зараз", - попереджав вчений.

Стівен Хокінг помер: що говорив учений про кінець світу і колонізації космосуФото: Стівен Хокінг (nasa.gov)

Він неодноразово критиковав рішення президента США Дональда Трампа вийти з Паризького угоди по клімату може призвести до екологічної катастрофи на Землі.

Він хотів, щоб людство переселилося на інші планети. Фізика турбувала загроза перенаселення Землі і кліматичні зміни.

Він звертався до інвесторів з проханням підтримати його плани щодо подорожі до найближчої зірки за межами нашої сонячної системи, сподіваючись, що придатна для життя планета може обертатися навколо неї.

Стівен Хокінг помер: що говорив учений про кінець світу і колонізації космосуФото: Стівен Хокінг (facebook.com/stephenhawking)

На його думку, заміною Землі може стати супутник альфи Центавра, де цивілізація зможе прожити ще близько мільйона років. Хокінг закликав підтримати проект Breakthrough Starshot, одним з ініціаторів якого він є.

За словами відомого фізика-теоретика, людство повинно почати міграцію з нашої планети через 30 років. Саме стільки потрібно для створення бази на Місяці. А для того, щоб побудувати її на Марсі, знадобиться 50 років. Саме туди вчений рекомендував відправити зразки рослин, тварин і грибів.

"Я переконаний, що люди повинні покинути Землю. Земля стає занадто мала для нас, наші фізичні ресурси виснажуються тривожними темпами", - заявив він.

Вчений був упевнений, що міграція допоможе уникнути перенаселення Землі і катастроф, пов'язаних з глобальним потеплінням. Такий варіант рішення Стівен Хокінг вважав природним, порівнявши його з відкриттям Америки Христофором Колумбом.

Відео: video.rbc.ua

Нагадаємо, що Хокінг звертався до українців з натхненною промовою.