ua en ru

Вчені з Польщі змогли виростити зародок зубра в пробірці

Вчені з Польщі змогли виростити зародок зубра в пробірці Фото: Зубр зі своїм малюком

Для збереження популяції зубрів у Варшаві створюють генетичний банк

У Варшаві фахівцям з Вищої школи сільського господарства вперше вдалося виростити зародок зубра, використовуючи метод екстракорпорального запліднення (ЕКЗ, штучне запліднення). Про це повідомляє інформагентство "ТАСС".

"Нам вдалося запліднити шість яйцеклітин. Вже одне це можна вважати успіхом, але набагато більш значущим є той факт, що один із зародків продовжує розвиватися і зараз знаходиться на етапі ранньої бластоцисти", - повідомила керівник дослідження, професор Ганна Душевська.

Стадія ранньої бластоцисти - це рання стадія розвитку зародка ссавців, під час якої він ще не прикріплений до стінки матки.

Вчені з Польщі намагаються створити професійний генетичний банк зубрів для збереження популяції. В такому банку генів будуть міститися тканини, репродуктивні клітини, та, в першу чергу, ембріони зубрів.

Вчені з Польщі змогли виростити зародок зубра в пробірці

Фото: Зубр

"Ми боїмося, насамперед, заразних хвороб, які з'являються в різних частинах Європи та можуть зруйнувати наші плани по переміщенню зубрів. У такій ситуації ембріони можуть допомогти освіжити кров у стадах", - пояснила учасниця дослідження, професор Ванда Олех-Пясецька.

Збереження ДНК, за словами експерта, має величезне значення, оскільки у зубрів, які живуть зараз, вона характеризується високою схожістю.

До речі, вчені з'ясували, чому вимерли мамонти.