ua en ru

Українці винайшли унікальний військовий безпілотник

Українці винайшли унікальний військовий безпілотник Фото: Український безпілотник (facebook.com)

Багатофункціональний квадрокоптер можна використовувати у військових цілях, як носій різного зброї

В Україні група волонтерів створила унікальний безпілотник, який може виконувати безліч завдань, як у військовій сфері, так і в цивільному. Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook волонтер, один з організаторів руху "Армія-SOS" Юрій Касьянов.

"Ми побудували реально унікальний безпілотник. Цей великий квадрокоптер може літати кілька годин, покривати відстань у сотні кілометрів, і брати на борт десятки кілограм вантажу. Без жартів і хвастощів – ця фантастична штука дійсно розроблена і зроблена в Україні", – він волонтер.

За словами Касьянова квадрокоплет може переносити різне зброю.

"Апарат може використовуватися у військових цілях, як носій різної зброї – керованих і некерованих ракет, дистанційно керованих кулеметних вогневих точок, радіолокаційних станцій, систем радіоелектронної боротьби, для розмінування місцевості, для доставки боєкомплекту, ретрансляції сигналів, в перспективі – для евакуації поранених і перекидання бійців сил спеціальних операцій", – підкреслив волонтер

Крім того, винахід можна застосовувати в сільському господарстві, в патрулюванні, доставляти всілякі вантажі й посилки та інше.

До речі, в Україні розробили перші морські безпілотники.