"Це дурниці": Усик висловився про томос
Боксер-професіонал закликав, за порадою свого духівника, читати Біблію, Закон Божий та Євангеліє
Відео: YouTube / 112 Україна
Відомий український боксер-професіонал, абсолютний чемпіон світу в першій важкій вазі Олександр Усик розповів про своє ставлення про надання УПЦ томосу від Вселенського патріархату.
Питання на церковну тематику спортсмену, відомому своєю релігійністю, ставили в ефірі передачі "Вечірній прайм" на телеканалі "112 Україна".
Олександр зазначив, що ніяких змін не очікує.
"Взагалі нічого не зміниться - дадуть томос, чи не дадуть - все залежить лише від нас. Ми маємо всередині себе (у серці) створити і церкву, і сім'ю, і любов, і все інше", - сказав чемпіон.
Олександр Усик (скріншот з YouTube / 112 Україна)
Він зазначив, що якщо люди стануть добрішими один до одного і почнуть прощати нанесені їм образи, почнуть "любити свого ближнього, як Всевишній нас любить, то тоді я за те, щоб томос давали".
"Якщо ми будемо такими ж злими і колючими, які ми зараз по відношенню до свого сусіда, то все так і буде продовжуватися", - наголосив Усик.
"Це дурниці - те, що зараз відбувається, тому що ми ділимо якісь речі. І ми всі в цьому беремо участь", - додав він.
Ведучий передачі процитував питання від одного з телеглядачів: "Якщо радикально налаштовані люди підуть захоплювати Лавру і проявляти насильство до ченців, якими будуть дії Олександра?"
"Я стану на бік ченців", - коротко відповів боксер.
Олександр Усик (скріншот з YouTube / 112 Україна)
Також у Олександра поцікавилися, що він думає з приводу обшуків у митрополита УПЦ Московського патріархату, намісника Києво-Печерської лаври митрополита Павла.
"Я про це не думаю", - зізнався Усик.
Олександр закликав, за порадою його духівника, читати Біблію, Закон Божий, Євангеліє, адже "там все написано".
Як повідомлялося раніше, в оновленій Українській православній церкві після отримання томосу від Константинопольського патріарха Варфоломія зміняться розцінки на таїнства і свічки. Крім того, очікуються й інші нововведення - йдеться про мову богослужіння, церковні календарі та встановлення лавок у храмах.