У ворога під носом: позиції бійців ЗСУ під окупованим Донецьком показали на фото
На позиціях "Бутівка" і "Зеніт" - щоденні обстріли
Журналісти "Повернись живим" відвідали позиції бійців ЗСУ біля тимчасово окупованого Донецька. У "Бутівці" та "Зеніті" можна побачити кладовище розбитої та іржавої військової техніки, хрести і камені з написами "Тут загинув за Україну...". Тут постійні обстріли, а відстань до терористів - всього кілька сотень метрів, зазначається на сторінці благодійного фонду в соцмережі Facebook у середу, 30 січня.
На п'ятому році російсько-української війни ці позиції залишаються небезпечними, тому пересуватися потрібно швидко і окопами.
Журналісти дісталися до шахти "Бутівка" дорогою з Авдіївки.
Фото: savelife.in.ua
Цивільних машин тут не зустрінеш вже п'ятий рік поспіль. Праворуч знаходиться зруйнований Донецький аеропорт, а попереду - розбитий снарядами асфальт і погнуте залізо, яке раніше було парканом на узбіччі автотраси.
Ця ділянку фронту з 2014-го досі "гаряча", відколи почалися бої за Авдіївку, звільнену від окупантів в липні.
Скрін: facebook.com/backandalive
До січня 2015 року тривали бої за ДАП. Тоді ж бійці ЗСУ з боями зайняли позицію, а незабаром терористи знищили вентиляційний ствол шахти "Бутівка-Донецька".
Зазначається, що позиція і сьогодні щодня піддається обстрілу з боку російсько-терористичних бандформувань.
Фото: savelife.in.ua
"Як правило, терористи починають стріляти після 21:00 і буває палять цілу ніч. Вогонь відкривають з ПК, ДШК, але в основному працюють з автоматів. Також працюють снайпери", - розповів військовий з позивним Отче.
"Розпізнати" шахту можна тільки через гори іржавого заліза, поіржавілого ворожими осколками вентиляційного стовбура і розбитої шахтарської каски під ногами.
Реалії "Бутівки" - розбиті кілька років тому машини, міна ОЗМ, яку обходять стороною, поки її не знешкодив сапер, і стійкий запах від буржуйок, які військові розмістили серед напівзруйнованих стін. Та й немає вцілілих дерев - всі гілки посічені осколками.
Ворожі диверсанти сюди не ризикують заходити, оскільки противник добре проглядається - до нього не більше 200 метрів. На потрощеній стіні колишньої шахти написано "Про**ал - убило", і це тут - найголовніше правило, якщо хочеш жити.
Фото: savelife.in.ua
Біля бліндажа встановлений невеликий камінь з написом "На цьому місці 1.02.2017 в бою за Україну загинув молодший сержант Бублієнко Роман". Таких хрестів і каменів на цій ділянці фронту багато.
Як розповів військовий, ротація у ворога приблизно щомісяця.
"Ми їх добре бачимо. Наприклад, якось окупанти намагалися укріплювати бліндаж. Загалом, вони останнім часом розслаблені", - говорить він.
Із сусідньої позиції "Зеніт" можна побачити околиці окупованого Донецька. За час війни тут також з'явилося кладовище підбитої іржавої техніки.
Фото: savelife.in.ua
Військовий відзначає, що з боку окупантів "може прилетіти в будь-який момент".
У бліндажі бійці влаштовуються на дивані, заварюють каву. Спокійно і виважено розповідають, що ворог відкриває вогонь щоночі.
"Противник добре пристрілявся по нашим позиціям і веде прицільний вогонь. З огляду на те, як змінюється темп їхньої роботи, ми припускаємо, коли у них відбувається ротація. Терористи стріляють з ДШК, ПКМ, АГС, бігає снайпер. Відповідь доводиться давати жорстку", - розповів боєць із позивним Рятівник.
Фото: savelife.in.ua
На цій ділянці необхідно пересуватися по виритих траншей досить швидко.
Журналісти зазначають, що українські герої, навіть перебуваючи у постійній небезпеці, згадують веселі історії. А ще з гордістю показують оснащений в бліндажі спортивний куточок із гантелями.
Фото: savelife.in.ua
Вже виїжджаючи назад тією ж розбитою дорогою видно вдалині помаранчеве полум'я від Авдіївського коксохімічного заводу.
"Це горять надії терористів окупувати Україну", - жартують військові.
Фото: savelife.in.ua
Як повідомлялося раніше, нещодавно волонтери опублікували в мережі відеоролик про загиблих захисників Міжнародного аеропорту "Донецьк" імені Сергія Прокоф'єва. Оборона ДАП від окупантів стала одним з найбільш героїчних битв, яке тривало 242 дні.
Також ми писали про те, що військовий медик з позивним Петрович розповів, як потрапив у зону бойових дій та зізнався, що найважче на війні.
Нагадаємо, в 2018 році українські військові на Донбасі поліпшили на лінії зіткнення тактичне положення і взяли під контроль майже всю так звану "сіру зону", тим самим створивши на фронті зону безпеки.
Дивіться також:
Відео: РБК-Україна