ua en ru

Смертельно небезпечний серпень: що робити, якщо вас укусив шершень

Смертельно небезпечний серпень: що робити, якщо вас укусив шершень Фото: pixabay

Підвид ос стає дуже активним у серпні

Шершні – це підвид ос, укуси яких дуже болючі та можуть бути смертельно небезпечними. Ці комахи дуже агресивні і можуть атакувати, якщо бачать загрозу своїй колонії. Про це повідомляє Lifehacker.

За словами лікарів, отрута шершнів сама по собі не смертельна. Але іноді укус комахи може спровокувати летальний результат, якщо у людини є алергічна реакція або індивідуальна чутливість організму до цієї отрути.

Найбільш небезпечні укуси шершнів – в область шиї та обличчя, де може з'явитися набряк. При такому укусі слід терміново викликати "швидку". Без кваліфікованої медичної допомоги, укус шершня може закінчитися анафілактичним шоком і смертю.

Якщо вас вкусив шершень, слід:

  • Швидко висмоктати з ранки максимально можливу кількість отрути;
  • Промити і обробити рану спиртом;
  • Прикласти до місця укусу щось холодне – це затримає всмоктування отрути;
  • Випити будь-який антигістамінний засіб;
  • У разі алергії викликати "швидку".

Категорично не можна робити:

  • Не вживайте алкогольні напої – вони можуть спровокувати збільшення набряку;
  • Не ігноруйте будь-які, навіть мінімальні, симптоми погіршення самопочуття - нудоту, сильний головний біль, різке підвищення температури тіла, тахікардію.

Раніше лікар-невролог назвав топ-10 причин запаморочення.

Так, на першому місці все ж знаходяться голод і спрага. Якщо людина довго не їсть, то організм перестає отримувати необхідні речовини і енергію. Природною реакцією в такому випадку у мозку буде знизити енерговитрати, внаслідок чого почне паморочитися в голові. Те ж саме відбувається й при нестачі цукру – гіпоглікемії.

Раніше ми писали про те, як надати першу необхідну допомогусамому собі при серцевому нападі, на яку у людини є лічені секунди.

Нагадаємо, виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун пояснила, чому потрібно берегти свою печінку і як вилікувати жирову хворобу.

Перша допомога при втраті свідомості