ua en ru

Антибіотики для українців: Супрун пояснила обмеження доступу

Антибіотики для українців: Супрун пояснила обмеження доступу Ілюстративне фото (pixabay.com)

Антибіотики в Україні продаватимуть тільки за рецептом

Уляна Супрун, яка раніше дала поради про запобігання деменції, прокоментувала ситуацію з доступом до антибіотиків в Україні. На своїй сторінці у Facebook в.о. голови МОЗ розповіла, на що дійсно вплине затверджений нацплан дій по боротьбі зі стійкістю до протимікробних препаратів.

Що має змінитися до кінця 2020 року

  • посилять контроль відпуску ліків в аптеках, і антибіотик можна буде отримати лише за рецептом;
  • буде обмежено застосування антибіотиків в сільському господарстві (в якості стимуляторів росту у тваринництві, птахівництві та рослинництві);
  • також медичні працівники отримають чіткі інструкції для мінімізації ризиків невиправданого використання антибіотиків;
  • буде впроваджена система епідеміологічного нагляду за антимікробної резистентності, паралельно Україна приєднається до загальноєвропейської мережі;
  • також будуть моніторити резистентність ВІЛ-інфекції / СНІД;
  • крім того, українські вчені разом з європейськими колегами будуть проводити дослідження аспектів протимікробної резистентності і сучасних методів діагностики

Супрун наголосила, що у нацплані дій жодним чином не передбачено обмеження доступу до антибіотиків, і на їх вартість він не вплине.

Керівниця МОЗ також заявила, що зараз у ЗМІ вже з'явилися маніпулятивні публікації, мовляв українці не зможуть придбати необхідні ліки або ж ціни на них подорожчають.

"Звичайно, це брехня", - запевнила Супрун.

Також вона розповіла, що антибіотики та інші протимікробні засоби перестають діяти через своєрідний "імунітет", який мікроорганізми починають виробляти внаслідок надмірного й необгрунтованого застосування таких ліків.

Антибіотики для українців: Супрун пояснила обмеження доступу

Ілюстративне избражение (facebook.com)

Супрун додала, що зараз з'являються нові модифікації збудників інфекцій, які неможливо вилікувати протимікробними препаратами.

"Фактично вже стається — щороку лише в ЄС помирають 25 тисяч пацієнтів через серйозну бактеріальну інфекцію внаслідок адаптації бактерій до ліків. Ця проблема уже визнана однією із глобальних загроз для здоров’я та життя людей", - написала вона.

Повідомляється, що однією з основних причин такої ситуації є самолікування та використання антибіотиків у тваринництві.

"Посилення контролю за випуском ліків в Україні допоможе нам разом з усім світом боротися зі стійкістю бактерій і захистити життя мільйонів людей", - резюмувала Супрун.

Антибіотики для українців: Супрун пояснила обмеження доступу

Фото: Уляна Супрун (РБК-Україна)

Як повідомлялося раніше, Уляна Супрун розвіяла міфи щодо кору і закликала не вірити чутками, які поширюють в інтернеті, а також попросила не займатися самолікуванням і вчасно вакцинуватися.

Також ми писали про те, що відомий педіатр Євген Комаровський зізнався, що умовляв хворих на онкологію батьків виїхати з України, так як з-за такого недуги і проблем з доступом до знеболюючих багато громадян нашої країни вирішуються на суїциди, не в силах терпіти біль.

Нагадаємо, що не так давно Уляна Супрун висловилася в підтримку легалізації канабісу для використання в медичних і наукових цілях і закликала українців підписувати петицію, зареєстровану на сайті Ради.