ru ua

В близькості від екологічної катастрофи: Дніпро покрився водоростями, небезпечними для риби і людей

В близькості від екологічної катастрофи: Дніпро покрився водоростями, небезпечними для риби і людей Колаж (РБК-Україна)

Річка вкрилася синьо-зеленими рослинами, яку несуть потенційну загрозу

У Києві на річці Дніпро було помічено велику кількість синьо-зелених водоростей – ціанобактерій, які несуть небезпеку як для мешканців водойми, так і для звичайних людей. Про це повідомляється в сюжеті ТСН.

На стан води звернув увагу Микола, який вже 30 років рибалить під мостом Метро. "Цвіте ось, бачите. Я в минулому році тут чистив і ловив рибу. А тут зараз пішла таке синє забарвлення, якесь зелене таке, і воно все пропадає. Риба туди не стає вже", - розповів він.

Голова Асоціації рибалок повідомив, що ці рослини видно не кожен день. Але ці водорості можуть висмоктувати з води кисень і виділяти токсини, в результаті чого з'являється плівка, яка душить риб і викликає опіки і алергію у людини.

Відео: Дніпро покрився цианобактериями (youtube.com/ТСН)

"Все із-за попадання в нього великої кількості фосфатів. Звідки вони там беруться? Перше – це фактично всі автомийки Києва, а їх більше 2,5 тисяч. Плюс до цього наші всі пральні машини, зробивши робочий цикл, випльовують у каналізацію", - додав він.

В близькості від екологічної катастрофи: Дніпро покрився водоростями, небезпечними для риби і людей

В близькості від екологічної катастрофи: Дніпро покрився водоростями, небезпечними для риби і людейСкріншот відео (youtube.com/ТСН)

У багатьох пральних порожках містяться фосфати. Але в Управлінні водних ресурсів експерти по результату проб води повідомили, що зараз показання становлять 28 сотих міліграма фосфатів на літр, що є нижче норми.

Вчений з Центру громадської охорони здоров'я повідомив, що вони досі намагаються домогтися заборони засобів з фосфатами: "Скільки років я займаюся профілактичною медициною, стільки років і є проблема синьо-зелених водоростей. Фосфати – це те ж саме мінеральне добриво, це речовина, яка і є причиною для синьо-зелених водоростей. Ми намагаємося довести нашій владі, що їх треба заборонити".

В близькості від екологічної катастрофи: Дніпро покрився водоростями, небезпечними для риби і людейВ близькості від екологічної катастрофи: Дніпро покрився водоростями, небезпечними для риби і людей

Скріншот відео (youtube.com/ТСН)

У міністерстві екології відзначили, що не можуть заборонити використання фосфору, але треба інформувати громадян про те, які наслідки має використання таких продуктів з його вмістом.

Нагадаємо, на річці Рось в Черкаській області стався масовий мор риби.

Раніше МОЗ опублікував список водойм, в яких не рекомендують купатися.

Також повідомлялося, що вода на 164 пляжах України містить кишкову паличку.

Рекомендуємо до перегляду:

Відео: Де городяни купаються в спеку - опитування