"День бабака третій рік поспіль": жителі Донецька розповіли про відчуття

STYLERLIFE        29.10.2016 - 14:23
Фото: Універмаг з вибитими вікнами (twitter.com)
Фото: Універмаг з вибитими вікнами (twitter.com)

Журналісти розпитали жителів окупованого міста про життя по-ДНРівськи

Журналісти газети Сегодня побували в окупованому Донецьку і привезли звідти свідчення того, що коли-то другий по забезпеченості місто України третій рік живе одним і тим же днем, як у відомому фільмі "День бабака".

"У травні 2014 року наше підприємство частково переїхало на підконтрольні території України, а частина співробітників, в тому числі і я, залишилися в Донецьку. У мене були особисті причини не їхати", – розповів донецький програміст Семен Ревва.

За його словами, ось уже майже 2,5 року його світ обмежений стінами робочого кабінету, так як виходити далі, ніж в магазин або перевести в готівку зарплатну картку – сенсу немає.

"У 2014 році "ДНР" захоплювала владу на хвилі обіцянок – нові робочі місця, розвиток промисловості, підвищення рівня життя, а на ділі виявилося все інакше. Багато шахти просто позакривалися і вже затоплені, заводи законсервовані або того гірше – ріжуть на металобрухт. Та й шахтарям дуже сильно вдарили по кишені – якщо зарплату і платять, то маленькими частинами і невідомо, коли дадуть наступну получку, - поскаржився прохідник однієї з шахт Валентин Іванов.

"Ось вже третій рік кожен день схожий на попередній. Кожен день я бачу порожню Привокзальну площу, на якій гуляє вітер. Раніше тут була какофонія звуків: стукали і лязгали поїзда, диспетчери оголошували прибуття-відбуття, шуміли торговці, дзвеніли трамваї, тут проходили юрби людей, через які доводилося буквально пробиратися, щоб зайти, наприклад, у підземний перехід. Зараз порожньо і тихо, на вокзалі розбиті вікна ось уже третій рік – і нічого не змінюється. Кожен раз я йду через цю площу і кожен раз ловлю себе на думці, що точно так само я йшов вчора, позавчора, і навколо все було таке ж", - так висловив свої відчуття житель Куйбишевського району Ігор Солом'яний.

Фото: Магазини і банки в місті закриті через один (twitter.com)

Фото: Привокзальна площа (twitter.com)

Коментуючи настрої донеччан, соціолог Єгор Ігнатьєв в інтерв'ю Сегодня заявив, що на його думку, Донецьк чекає доля Придністров'я.

"Старше покоління буде вимирати, а молоді шукати кращого життя за межами "республік". Ті, хто все-таки захочуть залишитися на окупованих територіях, навряд чи зможуть перевищити природний спад населення", - спрогнозував він.

Нагадаємо, раніше українська чемпіонка поділилася відчуттями від переїзду з Донецька в Київ.

On Top