ua en ru

Дешевий інтернет і дорога оренда: експерти розповіли, скільки коштує життя в Україні

Дешевий інтернет і дорога оренда: експерти розповіли, скільки коштує життя в Україні Фото: Гроші (freepik.com)

В Україні оренда житла перевищує доходи

Експерти порівняли ціни в Україні на оренду житла, оплату комунальних послуг, продукти харчування та проїзд з цінами в інших країнах. Про це пише сайт "Сьогодні".

Згідно з дослідженням, The Cost of Living Around the World 2018, яке ґрунтується на індексі Numbeo, Україна входить в трійку найдешевших країн для проживання. Крім України, в цій трійці опинилися ще Пакистан і Єгипет.

Для проведення дослідження враховувалася вартість оренди або купівлі житла, оплата комунальних послуг, проїзд в міському транспорті, ціни на продукти харчування та обіду в недорогому ресторані, а також абонемент в спортзал.

За даними Numbeo, середня заробітна плата в Україні склала 6827 гривень ($263), витрати на комунальні послуги з розрахунку на 80 кв. м – 2389 гривень ($92,23), проїзд в міському транспорті – 5 гривень ($0,19), оренда однокімнатної квартири – 8253 гривень ($318) в місяць.

Пообідати і випити чашку капучіно в Україні коштує близько 100 гривень ($3,8).

Виявилося, що стандартний набір жителя України в країнах Європи коштує в півтора рази дорожче. Вартість обіду в польському ресторані – $5,9, проїзд в міському транспорті - $1, за комунальні послуги доведеться віддати $184,8, а от оренда житла обійдеться в $534. При цьому, середня заробітна плата у Польщі становить $971, що перевищує доходи українців більше, ніж в три рази.

Найбільша різниця в цінах на стандартний набір життя вийшла з Францією і Швецією. У Франції вартість життя перевищує українські показники майже в два рази.

Середня заробітна плата у Франції - $2350, з них на оренду квартири, недалеко від центру міста, сягає $834 та на оплату комунальних послуг -$165. Проїзд в транспорті – близько $2, а обід - $14,84.

Виявилося, що дешеве життя в Україні становлять витрати на інтернет та продукти харчування.

Для порівняння, у Німеччині за місяць безлімітного інтернету потрібно віддати $34, у Греції - $31, у Польщі – близько $15, а в Україні - $4,19.

В Україні набагато нижчі ціни на хліб, молоко і м'ясо. Наприклад, у Німеччині хліб коштує $1,41, в Італії - $1,85, а в Україні всього $ 0,3.

Але незважаючи на це, в Україні дуже високі ціни на оренду житла. Іноді ціна оренди перевищує середню заробітну плату українця. У багатьох інших країнах такої невідповідності немає.

У Пакистані середня заробітна плата сягає $252, а орендувати житло можна за $138 на місяць, в Єгипті середня зарплата $161, а оренда - $155, а от в Україні оренда житла тягне від $318 в місяць, а от заробітна плата складає всього $263.

Українські експерти вважають, що цей рейтинг не відображає реального стану речей, оскільки останнім часом спостерігалася суттєва девальвація гривні.

"Причина того, що Україна опинилася в трійці найдешевших країн світу – це доларовий еквівалент, який у нас дуже змінився після надзвичайно глибокої девальвації гривні. Саме тому в доларовому еквіваленті, в Україні зараз ціни, що доходи виглядають одними із самих низьких в світі, зокрема в Європі. З одного боку, це погана характеристика країни – те, що вона є однією з найбільш дешевих, адже це означає, що в країні один з найнижчих рівнів доходів населення", - вважає голова Комітету економістів України Андрій Новак.

Дешевий інтернет і дорога оренда: експерти розповіли, скільки коштує життя в Україні

Фото: Вартість життя в Україні ("Сьогодні")

До речі, Україна увійшла в рейтинг найдешевших для життя країн світу.