ua ru

Іван Драч розповів, чи хоче повернути Донбас і Крим

Іван Драч розповів, чи хоче повернути Донбас і Крим Фото: Іван Драч (Кадр з відео YouTube\UACulture)

Стало відомо, що відчув видатний український поет, коли Росія відтяла Крим

Перший голова "Народного Руху", Герой України, видатний український поет Іван Драч розповів, чи хоче повернути окупований Донбас та анексований Крим. Своєю думкую діяч поділився в інтерв'ю програмі "Гордон" на телеканалі "112 Україна".

"Я відчув все ідіотство нашої влади і керівництва нашого на чолі з Турчиновим через те, що я служив три роки в армії. Я знаю, що це таке. Я знаю, що коли хтось іде, то "Стой, кто идет?! Стой, стрелять буду!", постріл вгору, а потім стріляю в груди. То якби у Криму загинуло 100 чи навіть 1000 наших людей, які там були, то, може, не було б цього жахіття на Донбасі, не було б сотень тисяч смертей, які є. Це була величезна помилка нашої держави тоді", - сказав Драч.

"До мене нещодавно звернувся професор Білецький з Донбасу, який зробив гірничу енциклопедію у 12 томів. Ніде в світі немає такої енциклопедії. Там чимало є таких інтелігентів. Але попри це все, там є такі проросійськи налаштовані, що їх навіть назвати сепаратистами важко. Вони ніколи не поступляться там. Звичайно, коли Путін попустить, вони повтікають до Росії, але що б там не було – це проблема дуже довга. Проблема десятиліть", - відзначив поет.

На запитання, чи хоче він, щоб Крим і Донбас повернулися до складу України, письменник відповів неоднозначно.

"В якій ситуації Донбас – я вам розповів. А щодо Криму, то наймудріше було б зробити окрему державну структуру з кримськими татарами, але зробити під егідою США, Європи, України, Росії. Щоб це була окрема держава, щоб це була світова перлина, як писав Неруда про Крим, що це - "орден на грудях землі", - сказав Драч.

Він також додав, що в Україні олігархат, від якого немає куди дітися.

"Куди ми дінемося від цього. Правлять нами олігархи, і кожен із них має свою систему депутатів, і вони там між собою ту драчку вчиняють, роблять своє діло. Від того мені трагічно, сумно і неймовірно тяжко дивитися на все це. Я ніколи не думав, що ми започатковуємо таку Україну, яка доживе до такого ідіотського стану, як це зараз", - заявив поет.

До речі, Cергій Жадан посміявся над братами Добкіними в іронічному вірші.