Винайшов їстівні пакети: українець здобув перемогу на міжнародному конкурсі

Винайшов їстівні пакети: українець здобув перемогу на міжнародному конкурсі
Колаж РБК-Україна

За свій винахід хлопець отримав грант у розмірі 500 тисяч гривень

На міжнародному конкурсі University Startup World Cup в Копенгагені український вчений здобув перемогу за цікавий винахід - їстівні пакети. Про це винахідник Дмитро Бідюк розповів в інтерв'ю "Фактам".

Хлопець працює інженером-технологом, тому йому доводиться мати справу з харчовими продуктами, в тому числі з полісахаридами. Одного разу він випадково пролив розчин полісахаридів на стіл, а наступного дня виявив, що пляма висохла, утворивши прозору та міцну плівку. Саме тоді хлопець зрозумів, що це - відмінна альтернатива поліетилену.

"В той же день ми змайстрували невеликий пакетик, а через кілька днів зробили пакет побільше, формату А4. Правда, у нього були недоліки: висихаючи, полісахарид ставав дуже крихким. Цілий місяць я міняв склад і технологію виготовлення, прибирав одні компоненти, додавав інші, і нарешті вийшов наш біопакет, яким він є в нинішньому вигляді", - розповів Дмитро Бідюк.

Вчений стверджує, що пакет швидко розкладається в землі і, крім того, є добривом для рослин. Також його можна використовувати для виробництва біогазу.

За свій винахід хлопець отримав грант у розмірі 500 тисяч гривень і тепер хоче вдосконалити пакети. Наприклад, розробити спеціальне водовідштовхувальне покриття, щоб не страшно було йти з покупками під дощем.

Нагадаємо, що вчені презентували суперміцні колготки. Нові колготки вже пройшли безліч випробувань і їх навіть давали на розтерзання собакам.

Ми писали про те, що українець винайшов спеціального робота, який вміє готувати чай.

А також ми розповідали про те, що кмітливий українець збудував енергодом і не платить комунальні.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся