ua en ru

Кір у дорослих: головні ознаки небезпечної інфекції

Кір у дорослих: головні ознаки небезпечної інфекції Ілюстративне фото: (pixabay.com)

При виявленні симптомів захворювання слід негайно звернутися до лікаря

З початку 2019 року від кору в Україні померли вже шестеро осіб, ще сотні перебувають у важкому стані. Як попередити і вчасно розпізнати небезпечну хворобу, а також, що робити у випадку захворювання розповідається у спеціальному матеріалі STYLER.

Кір – це вірусне захворювання, що протікає, як правило, в гострій формі. Це дуже поширена і надзвичайно заразна інфекція, від якої ніхто не застрахований у будь-якому віці. Прийнято вважати кір дитячою хворобою, однак це не так: кожен рік по всьому світу від неї помирають понад 150 тисяч осіб, і більшість з них – дорослі.

Зараження відбувається, як правило, при контакті з хворим або повітряно-крапельним шляхом. Кір надзвичайно заразна: побував в приміщенні з зараженим, людина, яка не має потрібних щеплень, з вірогідністю в 95% заразиться і сама. Найчастіше люди заражаються в холодний період року, коли імунна система ослаблена.

Кір у дорослих: головні ознаки небезпечної інфекції

Ілюстративне фото: (pixabay.com)

Симптоми кору такі ж, як і у дітей, тільки хвороба переноситься набагато важче. Визначити, що у вас почалася кір, можна за такими ознаками:

  • сильна температура з лихоманкою, ознобом до 40 градусів;
  • слабкість і головний біль;
  • відсутність апетиту;
  • боязнь світла, різь в очах;
  • сухий, важкий кашель;
  • червоні плями на піднебінні;
  • висипання на шкірі по всьому тілу;
  • проблеми з ШКТ.

Кір небезпечна не стільки сама по собі, скільки ускладненнями, які вона викликає. Це запалення легенів, менінгіт, повна або часткова сліпота, втрата слуху і, звичайно ж, летальний результат. Проблема також полягає в тому, що кір сильно знижує імунну систему людини, руйнуючи її. У результаті загострюються всі хронічні хвороби і лікування протікає ще складніше.

Кір у дорослих: головні ознаки небезпечної інфекції

Ілюстративне фото: (pixabay.com)

Кір – захворювання, яке важко піддається лікуванню, особливо на пізніх стадіях. Найкраща міра проти хвороби – її попередження. Для цього використовується вакцинація, яку можна проводити в будь-якому віці (але краще зробити це в дитинстві). Втім, зараз, за даними МОЗ, в Україні бракує вакцин проти кору.

Раніше ми писали про те, чи можна лікувати кір в домашніх умовах.

Нагадаємо, раніше ми розповідали як виглядає висип кору.

А також розповідали про те, що у Львові п'ятеро немовлят заразилися на кір.