ua en ru

Мати полоненого ультрас "Зорі" розповіла подробиці про судовий процес над сином

Мати полоненого ультрас "Зорі" розповіла подробиці про судовий процес над сином Фото: Владислав Овчаренко (Уoutube/МДБ)

Батькам вже більше року відмовляють у побаченні з сином

Мати полоненого ультрас ФК "Зоря" розповіла подробиці про те, як відбувався судовий процес над її сином і про те, що батькам вже більше року не дають побачень з ув'язненним. Про це вона повідомила в інтерв'ю "Громадскому радіо".

Батьки ув'язнених Владислава Овчаренко і Артема Ахмерова не були допущені до так званого судового процесу над полоненими ультрас "Зоря", так як він проходив у військовому суді і був закритим.

За словами матері Владислава Овчаренко, Вікторії, основні показання проти її сина давала їх сусідка.

Починаючи з 10 жовтня 2016 року, коли Владислава заарештували, батьки могли бачити його тільки здалеку, так як дозволу на побачення їм не дали.

"Рік ми його не бачили. Вірніше, як, бачити — ми його бачили. Я кожні 2 місяці вираховувала, коли буде продовження санкцій. Продляли санкції в цивільному суді нашого району. Я щоранку приходила до відкриття суду і дивилась, які справи будуть розглядатися. Тоді ми прибігали з чоловіком і чекали в суді, щоб хоча б побачити його здалеку. Здалеку ми його і зараз бачимо, коли в суд приводять. Але побачень нам вже більше року не дають. Півроку вже ми майже не розмовляємо. А так, коли в суді, я хоча б могла запитати, як він себе почуває. Сьогодні я дізналася, що коли вирок набуде чинності, я можу розраховувати на те, що мені дозволять побачення", — розповіла Вікторія.

У Владислава Овчаренко почалися проблеми зі здоров'ям. Матері зателефонувала слідча і попросила принести антибіотики, так як син захворів. Але про самопочуття сина батькам дізнатися не вдалося.
"Коли він був в "МГБ", мені зателефонувала слідча і попросила, щоб я принесла медикаменти, тому що він захворів. Антибіотик був дуже серйозний. При пневмоніях і ангінах. Слідчий сказала, що він просто застудився. Але ми були налякані", — розповіла мати Владислава Овчаренко.

Ультрас ФК "Зоря" Владислав Овчаренко був затриманий 10 жовтня 2016 року. За словами матері, він повинен був зустрітися з дівчиною, але додому він так і не повернувся. На наступний день батькам повідомили, що Владислав затриманий на 48 годин – до з'ясування обставин, а після їх закінчення – хлопцеві висунули звинувачення в шпигунстві. Як пояснила слідча, яка вела справу Овчаренко, ультрас нібито спалив прапор невизнаної республіки, а потім сфотографувався в центрі Луганська з українським прапором.

Мати повідомила, що Владислав завжди відкрито висловлював свою позицію та через це у нього навіть були проблеми в ліцеї.

"В 2014 році, коли він був дипломований, у нас навіть були проблеми в ліцеї. Він відкрито висловлював свою позицію. Ми ж не думали, що до війни не дійде. Якщо в минулому році він сфотографувався з прапором, позицію ніхто не поміняв. Коли в квітні я розмовляла тут з омбудсменом Копцевой. Вона мені сказала, що він хоче в Україну, і все. Я сподіваюся, що Україна не кине його тут. Я тільки на це сподіваюся", - розповіла Вікторія.

Овчаренко включений у списки на обмін, але процес затягується. Фанати ФК "Зоря" звернулися до ультрас усього світу, щоб привернути увагу до історії Овчаренко і Ахмерова.

"Це процес навмисно затягується або однією стороною, або іншою. Але, піднявши галас, можливо, до них буде інше ставлення в тій же тюрмі, де вони будуть утримуватися", — сказав представник ультрас.

Влад Овчаренко і Артем Ахмеров зараз знаходяться в СІЗО міста Луганська. Інформації про те, чи планується переведення ув'язнених в інше місце -немає.

Нагадаємо, на Донбасі бойовики засудили молодого хлопця до 17 років в'язниці.