ua en ru

Меморіал Героям Небесної Сотні: у Києві презентували проект переможця архітектурного конкурсу

Меморіал Героям Небесної Сотні: у Києві презентували проект переможця архітектурного конкурсу Фото: Хрест Героїв Небесної Сотні (УНІАН)

Стало відомо, як виглядатиме меморіал біля Музею Революції гідності

Названий проект-переможець архітектурного конкурсу для Меморіалу Героям Небесної Сотні. У фінал відкритого Міжнародного архітектурного конкурсу проектів на кращу проектну пропозицію для Музею Революції гідності потрапили дев'ять проектів з різних країн. Про це розповів голова журі Матіас Зауербрух, передає прес-служба глави держави.

Перші три місця зайняли два архітектурних проекти з Німеччини і один з України. Переможцем конкурсу став проект львів'янок Ірини Волинець і Марії Процик.

"Переможцем є ескіз, де алея розділена на дві частини. Це щось на зразок інтерфейсу Майдану. Тут є алея, вимощена бруківкою, де відбувалися події на пагорбах. Є простір, закладений у цей пагорб для того, щоб створити арку", - розповів голова журі конкурсу "Меморіал Героїв Небесної сотні" Бенжамін Хоссбах.

"Перед цією аркоподібною стіною всі тимчасові та спонтанні монументи, які б об'єдналися в одному місці. Це місце пам'яті, це місце, де можна прийти, покласти квіти, запалити свічки, де можна побути разом, об'єднатися", - зазначив Хоссбах.

Меморіал Героям Небесної Сотні: у Києві презентували проект переможця архітектурного конкурсу

Фото: Проект Меморіалу (president.gov.ua)

Він також додав, що третя частина більше схожа на парк.

"Там є алея, оскільки це буде пішохідна зона, там не буде транспортної. Це буде вулиця, уздовж якої з обох сторін будуть висаджені дерева. І знову ж будуть тимчасові монументи, які будуть символічно і гармонійно вписані в загальну картину цього меморіалу", - розповів про проект голова журі.

Меморіал Героям Небесної Сотні: у Києві презентували проект переможця архітектурного конкурсу

Фото: Проект (president.gov.ua)

"Я навмисно не висловлював свою позицію, коли дивився на Майдані представлені зразки. Деякі мені не подобалися. Деякі надихали. Але дуже важливо, щоб це брало за серце кожного, хто до них підійде", - зазначив президент України.

До речі, у центрі Києва розвісили паперових ангелів.