ua ru

Муніципальна няня: українцям пояснили, як буде працювати послуга

Муніципальна няня: українцям пояснили, як буде працювати послуга Колаж РБК-Україна

З нянею потрібно обов'язково підписати офіційний договір про працевлаштування

З 1 січня в Україні запрацювала нова послуга для сімей з дітьми – компенсація з державного бюджету видатків на муніципальну няню. Розмір щомісячної компенсації на одну сім'ю складе 1692 гривні. Як буде працювати нова послуга, розповів юрист Георгій Сандул для OBOZREVATEL.

Він пояснив, що в першу чергу, для того, щоб отримати компенсацію, українці повинні знайти няню і скласти з нею офіційний договір про працевлаштування. При цьому ніяких особливих вимог до няні в законі не вказується, тому можна оформити офіційний договір навіть з бабусею.

Після укладення договору потрібно подати заяву у відділ соціального захисту за місцем проживання, а також заяву на перерахування коштів.

Юрист зазначив, що ця компенсація буде обкладатися податками, що істотно ускладнить вибір няні, так як сума занадто мала.

"Використовується наймана праця. 18% податку на доходи фізичних осіб сплачує власне няня, а при офіційному працевлаштуванні домогосподарство має заплатити єдиний соціальні внесок – ще 22%", - пояснив Сандул.

Також юрист пояснив, що в договорі має бути зазначений обсяг робіт, нормований робочий час няні, відповідальність сторін та сума винагороди. Варто прописати і форс-мажорні обставини.

"Основне – це перелік обов'язків няні, періодичність і сума винагороди", - сказав Сандул і уточнив, що обмежень щодо укладення договорів немає і його можна підписувати кожен місяць.

Крім того, потрібен підтверджуючий документ про те, що няня виконувала свою роботу. Таким документом може стати акт виконаних робіт.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як зміняться виплати в 2019 році на дітей.

А також розповідали про те, які зміни про декретній відпустці з'являться в Україні в 2019 році.