Напружують російськомовні: В'ятрович зробив суперечливу заяву

Напружують російськомовні: В'ятрович зробив суперечливу заяву
Фото: Володимир В'ятрович (РБК-Україна)

Голова Українського інституту національної пам'яті висловив свою позицію щодо націоналістів, які розмовляють російською мовою

Володимир В'ятрович, голова Українського інституту національної пам'яті, на своїй сторінці у Facebook висловився про російськомовних націоналістів.

За його словами, до російськомовних націоналістів він ставиться спокійно, але його напружують російськомовні націоналісти, "бо вони здебільшого не українські". Пост В'ятровича викликав жваву дискусію, а тим часом він сам у коментарі пояснив свою позицію детальніше.

"Українці можуть сповідувати різні ідеології. Але особливість українського націоналізму в тому, що він не можливий без української мови. Без неї він перестає бути українським", - написав історик.

Пост він опублікував після того, як "Національний Корпус" нещодавно вийшли на акцію проти корупції в оборонці а також намагалися протистояти виступу Петра Порошенка у Черкасах. Як відомо, серед членів "Національног Корпусу" багато російськомовних.

Напружують російськомовні: В'ятрович зробив суперечливу заявуСкірншот поста (facebook.com/volodymyr.viatrovych)

Значна частина користувачів погодилися із Володимиром Вятровичем. Так, деякі писали, що російська мова в Україні "напружує". Інші категорично не погоджувалися із таким ставленням до російськовомних націоналістів. Druzhe Orest написав, що націоналізм як любов до нації притаманний незалежно від мови, якою людина спілкується.

"Нам може не подобатися стан речей із мовою, але це є об'єктивна реальність, стан сьогодення. І боротися за мову треба не "в сьогодні", а "в завтра", через освіту. "Сьогодні" змінити не можна, але можна і треба об'єднувати людей заради "завтра", якою б мовою вони не розмовляли", - додав він.

У коментарі до посту історика Олександжр Кондратюк написав, що екстраполювати спостереження за вчорашніми подіями на ціле суспільство – це помилково. Він сам багато років взагалі не говорив українською, проте почувається українським націоналістом. Проте він потім перейшов на українську.

Напружують російськомовні: В'ятрович зробив суперечливу заяву

Скірншот (facebook.com/volodymyr.viatrovych)

"Згодом я виправив свою особисту мовну колізію, відмовившись від російської. Як і колись, вважаю себе націоналістом. Помилкою також є ототожнення "нацдружин" з націоналізмом", - написав він.

Володимир Кухар згадав, що російськомовні громадяни України не бояться говорити російською і того, що з них через це сміятимуться. А україномовні громадяни Росії, яких від 5 до 15 мільйонів, за невеликим виключенням приховують своє українське походження, бо над ними почнуть насміхатися.

Нагадаємо, раніше Володимир В'ятрович назвав історичну дату, святкування якої на державному рівні може стати серйозною загрозою для української державності.

Також голова Українського інституту національно пам'яті висловив свою думку щодо того, чому треба скасувати свято 9 травня і зосередитися на 8 травня як на дні пам'яті про людей, які героїчно загинули під час Другої світової війни.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся